Atsinaujinimas – toks visai skambus žodis, kuriuo dažniausiai įvardijamas kokių nors daiktų pirkimas. Vienais atvejais atnaujinamas garderobas, kitais atvejais vykstama į automobilių turgų. O kai tema pasisuka ne drabužių ir ne automobilio pirkimo, o būsto atnaujinimo link, visi suklūsta. Juk taip smagu, kai gyvenamoji erdvė tampa mielesnė, gražesnė. Yra mažiausiai dešimt priežasčių, kodėl nauja grindų danga verta jūsų dėmesio.

1. Kalnai ir kalneliai

Senos grindys, jei eksploatuojamos daugybę metų, gali būti išsiklaipiusios. Jei tai prieš pusę amžiaus statytas kaimo namas, tai ir grindų konstrukcija ne pati moderniausia. Sukaltos lentos, o po jomis – mediniai balkiai. Viena vieta supūva, kitoje vietoje konstrukcijos detalės nusmunka, kitur tarsi nei iš šio, nei iš to lentos pradeda klibėti.

Paantraštėje esantys „kalnai ir kalneliai“ gal net visai poetiškai skamba, tačiau tada, kai tema yra grindų danga, verčiau jau kalbėtume apie lygumą. Nes nei vienas būsto šeimininkas nenori, kad kambarys būtų kauburiuotas, kad po kojomis klibėtų, girgždėtų ir siūbuotų. Štai tokia pirmoji priežastis, kodėl tikrai verta pakeisti senas grindis naujomis.

2. Šiluma

Įprasta sieti būstą su jaukumu. O jaukumą – su šiluma. Tačiau ką daryti, kai žiemą pučiant vėjui pro visus plyšius skverbiasi šaltis? Grindys turi nemažai įtakos, ar kambary bus vėsu, ar šilta. Jei sena grindų danga nebesukuria jaukumo, vertėtų pamąstyti apie naują pagrindą.

3. Ant grindų esantys daiktai

Parketas, linoleumas ar kita danga skirta ne tik tam, kad ant jos vaikščiotų žmonės, bet ir tam, kad būtų galima padėti įvairius daiktus. Kambary reikalingos spintelės, stalas ir t. t. Ir jeigu pagrindas nelygus (kaip minėta pirmuoju numeriu pažymėtoje pastraipoje), tai ir daiktų normaliai nepadėsi. Po spinta teks kišti kokius nors plokštės gabalėlius ar kt., stalas klibės, komoda po truputį vis slinksis tarsi čiuoždama nuo kalno.

4. Priežiūra

Primityvias, daugybę kartų dažytas grindis sudėtingiau prižiūrėti. Vieni dažai nusitrina, kiti nusilupa. Perdažai ir vėl po kurio laiko grindys nebegražios. Kad ir kaip plautum, jos vis tiek „kaprizingos“. O štai nauja grindų danga valymą paverčia malonumu. Svarbiausia, kad po valymo atrodo itin estetiškai (tai skatina dangos nepripurvinti).

5. Estetika

Priežiūrai labai susijusi su estetika. Renkantis naujas grindis ieškoma tokių, kurios patiktų dizaino požiūriu. Nauja danga greičiausiai bus žymiai dailesnė už senąją. Kambarys taps estetiškesnis, jame tvyros malonesnė atmosfera.

6. Jaukumas

Dar vienas aspektas yra jaukumas. Jei grindys šiltos, lygios, dailios, švarios, tai ir būti kambary jaukiau. Net ir žiemą, kai už lango vyksta sniego šokis ir vėjas demonstruoja balsą, namie jaučiamasi itin jaukiai.

7. Dizaino dermė

Patalpa susideda iš grindų, sienų, lubų ir daiktų. Siekiama dizaino dermės tarp visų šių objektų. Išklijavus sienas naujais tapetais ar įsigijus naują baldų komplektą įsitikinama, kad senos grindys atrodo pernelyg prastai. Todėl prieš imantis būsto pokyčių vertėtų pagalvoti būtent apie tai, kas bus po kojomis.

8. Svečiai

Grindų danga – tai, kas reikalinga būsto šeimininkams. Tačiau žmonės yra socialios būtybės. Vykstam į svečius, pas mus kas nors atvažiuoja. Ne paslaptis, kad daug smagiau, kai namie karaliauja tvarka ir minėtasis jaukumas. Tuomet žymiai maloniau plepėti.

9. Gausus pasirinkimas

Verta pabrėžti, kad šiais laikais grindų danga nėra kokia nors sunkiai randama prekė. Netgi atvirkščiai. Asortimentas ypač gausus, tad net išrankiausi poreikiai patenkinami. Situaciją dar labiau palengvina naudojimasis internetu, nes čia – galybė dizaino pavyzdžių ir netgi informacijos, kokia danga kokiais pliusais ar minusais pasižymi.

10. Kaina

Kadangi yra ne viena grindų rūšis, tai ir kainos skirtingos. Kartais atrodo, kad tiesiog negali būti pigu. Aišku, už itin prabangų parketą tikrai reikės atseikėti solidžią sumą. Bet yra ir tokių pasirinkimų, kurie kiek įmanoma optimalesni finansiškai. Kiekvienas pirkėjas pasakys, kad geriausias variantas – kainos ir kokybės santykio darna.

Kai kalbama apie namo remontą, žodis „atsinaujinimas“ itin tinkamas. O priežasčių, kodėl nauja grindų danga verta dėmesio, yra mažiausiai dešimt. Tai gražus skaičius, tarsi iliustruojantis naujo pagrindo tobulumą.

Patiko (0)

Rodyk draugams