Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2018-03-05

Skrandžio apylankos operacija - ar tai padeda numesti svorio?

Publikuota: Grožis ir sveikata

Iš karto atsakome į klausimą. Vieni šaltiniai mini, kad po tokios skrandžio apylankos operacijos svoris gali kristi iki 80 proc. Kitų šaltinių teigimu - iki 50 proc. Pasirinkime aukso viduriuką - 60 proc. Taigi, jei žmogus buvo nutukęs ir svėrė 150 kilogramų, praėjus porai metų po tokios operacijos jis turėtų sverti 90 kilogramų. Tai labai ryškus pokytis.

Gastroenterologai paprastai nepamini dar keleto papildomų sąlygų. Viena jų - po operacijos turi būti kardinaliai pakeičiamas gyvenimo būdas ir atsisakoma nesveiko riebaus maisto. Galbūt įmanoma pasiekti tokių rezultatų ir be skrandžio operacijos? Gydytojai sutinka, kad tai ilgas ir sunkus kelias, reikalaujantis daug valios ir šeimos palaikymo. Ne visi žmonės turi tokią aplinką, todėl jų kova su viršsvoriu gali būti pralaimėta. Skrandžio apylankos operacija padeda įveikti viršsvorį ne iš karto, o per pora metų.

Kaip atliekama skrandžio apylankos operacija?

Operacija atliekama invaziniu laparaskopiniu būdu visiškoje nejautroje (žmogus užmigdomas, operacijos metu nieko nejaučia). Pilvo odoje yra padaromi keli nedideli įpjovimai medicininiams įrankiams. Pilvo ertmė pripučiama anglies dvideginio, kad būtų patogiau dirbti chirurgui ir nebūtų pažeisti kiti organai.

Iš viršutinės skrandžio dalies yra suformuojamas nedidelis skrandukas, kuriame telpa apie 30 ml maisto. Palyginimui, normalus suaugusiojo skrandžio tūris yra 1500 ml. Toks drastiškas skrandžio sumažinimas tikrai turi įtakos maisto suvartojimui. Vėliau tas skrandukas kiek padidėja, todėl su metais maisto galima suvalgyti vis daugiau.

Kai suformuojamas mažas skrandukas, jis prijungiamas prie vidurinės plonosios žarnos (dvylikapirštės) dalies. Taip sutrumpinamas maisto kelias į žarnyną. Ši žarna yra išskirtinė tuo, kad būtent joje yra pasisavinama dalis maisto, prieš jam iškeliaujant į žarnyną. Sutrumpinus maisto „kelią”, organizmas gauna mažiau kalorijų.

Ar tai pavojinga operacija?

Skrandžio apylankos operacija nėra pavojinga gyvybei, nes pilvas nėra perpjaunamas ir atveriamas - padaromi tik nedideli pjūviai, kurie gana greitai sugyja. Tačiau gali pasitaikyti pašalinių efektų - dažniausiai tai anastomozių nutekėjimas - kai skystis patenka į pilvo ertmę. Tokie atvejai gana reti. Pasitaiko vienam pacientui iš 50 (2 proc.). Anastomozės gali gydamos susiaurėti, tačiau tai labai retas atvejis.

Iš esmės tai tikrai nepavojinga operacija, jos pašalinis poveikis yra ištyrinėtas ir žinomas. Gydytojai apie galimą poveikį nusprendžia iš anksto ir, jei nemato rizikos, operaciją atlieka sėkmingai per 1-3 valandas.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos nedarbingumas suteikiamas mėnesiui, nes per tą laiką reikia ilsėtis ir maitintis po truputį skystu maistu. Kai skrandi sugyja, galima vartoti įprastą maistą, tačiau itin mažais kiekiais. Po operacijos vartojami specialūs vitaminai ir organizmą stiprinančios medžiagos, kurias paskiria gydytojas. Jos padeda greičiau sugyti skrandžiui ir grįžti prie jo normalaus ritmo.

Po poros metų nuo operacijos svoris sustoja kritęs ir nusistovi. Tada ir galima įvertinti, kiek iš tikrųjų kilogramų numetama, nes teorinės galimybės yra labai geros, tačiau viskas priklauso nuo organizmo ir valios negrįžti prie senų įpročių ir valgyti riebiai ir itin daug.

Jei grįžtama prie senų įpročių, skrandis išsitampo ir svoris sugrįžta. Tada gali tekti dar vieną operaciją, nors tai gali būti ir rizikinga. Gydytojai visada rekomenduoja keisti gyvenimo būdą ir maitinimosi įpročius po operacijos, kad skrandis neišsitampytų vėl. Skrandžio apylankos operacija atliekama jau dešimt metų, todėl Lietuvoje yra nemažai specialistų, galinčių ją atlikti. Vienas tokių yra chirurgas Nerijus Kaselis.

Patiko (0)


Atgal į: Skrandžio apylankos operacija - ar tai padeda numesti svorio?