Akcizas – tai tam tikras mokestis, kuriuo apmokestinamos prekės. Pažymėtina, kad tai viena seniausiai taikomų ir viena svarbiausių valstybės mokesčių rūšių. Tai valstybės vidaus mokestis, kuris taikomas valstybėje realizuojamoms prekėms, paprastai jis būna fiksuoto dydžio tam tikram produkto vienetui, kai kuriais atvejais gali būti taikomas ir procentinis mokestis. Akcizo mokesčiu dažniausiai apmokestinami alkoholiniai gėrimai, tabako gaminiai, elektros energija, kuras ir pan.

Tačiau tam tikrais atvejais įmonės gali susigrąžinti sumokėtą akcizo mokestį. Pavyzdžiui, Europos Sąjungoje transporto įmonės gali susigrąžinti akcizo mokesčius, sumokėtus už įsigytą kurą. Akcizas grąžinamas už degalus, įsigytus Belgijoje, Italijoje, Ispanijoje Prancūzijoje, Slovėnijoje ir Vengrijoje. Tiesa, akcizo mokestis grąžinamas tik už įsigytą dyzelinį kurą. Visose šiose šalyse akcizo mokesčio grąžinimui taikomos skirtingos nuostatos. Tačiau yra tam tikros sąlygos, kurios taikomos visais atvejais, įmonei siekiant susigrąžinti šį mokestį.

Tad jeigu jums aktualu akcizo grąžinimas, turėtumėte žinoti, kokias sąlygas reikia atitikti. Pirmiausia, jūsų įmonė turi būti registruota Europos Sąjungos šalyje ir neturėti atstovybių bei nevykdyti jokios veiklos tose išvardintose šalyse, kuriose įsigijote degalų. Dar viena svarbių sąlygų – bendras leidžiamas jūsų transporto priemonės svoris turi būti ne mažesnis kaip 7,5 tonos ir ji turėtų būti ne senesnė kaip 2001 m.

Akcizo mokestis bus grąžinamas tik tuo atveju, jeigu už kurą atsiskaitėte kuro arba banko kortele, bet ne grynaisiais pinigais. Žinoma, dar turite turėti visus pirkimo sandorį patvirtinančius dokumentus. Tačiau, jeigu sąskaitoje bus pažymėtas toks kuro pirkimas, kurio negalima priskirti konkrečiai transporto priemonei, tai yra bus nenurodytas arba klaidingai nurodytas automobilio valstybinis numeris ir pan., akcizo mokestis taip pat nebus kompensuojamas.

Pasitaiko tokių atvejų, kad transporto įmonės nesusigrąžina akcizo mokesčio, nes tiesiog nežino taikomų procedūrų ir paprasčiausiai bijo pradėti. Tačiau visuomet galima pasinaudoti šią sritį išmanančių tarpininkų paslaugomis. Žinoma, tokiu atveju paslauga papildomai kainuos, tačiau juk susigrąžinsite tikrai daug didesnę pinigų sumą. Tad bet kuriuo atveju įmonei tai apsimoka, nes tų pinigų ji kitaip neatgautų. Tik, pagal visas galiojančias tvarkas, grąžinamų pinigų teks lukterėti, nes šio mokesčio grąžinimas skirtingose šalyse užtrunka nuo trijų mėnesių iki pusantrų metų.

Patiko (0)

Rodyk draugams