Turbūt vis dar daug žmonių mano, kad sėkminga santuoka gali būti tik tarp tokių žmonių, kurie yra visiškai suderinti tarpusavyje. Daugelis vis dar galvoje, kad partneriai iš anksto turi būti vos ne tobulybės. Tačiau, psichologų teigimu, tokios tobulos poros neegzistuoja. Laikui bėgant, keičiasi žmonės ir kad ir kokia suderinti žmonės atrodo, jie vis tiek patiria tam tikrų nesklandumų ir iššūkių. Tad, tie, kurie galvoje, kad sėkmingą santuoką galima tik sutikus tobulą ir reikalavimus atitinkantį žmogų - galvoja klaidingai. Santykius paprasčiausiai galima sukurti ir tai atrodo yra vienas lengvesnių, tuo labiau - įdomesnių būdų. Santykiai turi teikti ne tik džiaugsmą, bet taipogi priversit jausti, jog dalyvaujate kažkokiame nuotykyje.

Kalbant apie santykių kūrimą, reikėtų argumentuoti kodėl jų kūrimas yra įmanomas. Trumpai tariant, jeigu manote, kad sutikus jūsų reikalavimus atitinkantį ir neva tobulą žmogų, viskas bus gerai ir kartu nugyvensite iki gyvenimo galo, tuomet labai klystate. Čia jokios garantijos nėra. Jeigu jūsų potenciali antroji pusė yra tobula jūsų akimis, tai dar nereiškia, kad tobulas ar tobula esate patys. Tai įvertins būtent jūsų antroji pusė. Tuo labiau, laikui bėgant, keičiasi ir sąmoningumas, reikalavimai, vertybės ir t.t.

Kurti santykius galima tiesiog kiekvienam dirbant asmeniškai su savimi nepamirštant, kad dirbti reikėtų ir kartu. Pavyzdžiui, imkime pavyzdį, kad jūsų potencialus partneris turi kažkokių išvaizdos trūkumų. Tarkime, jis jums netobulas dėl aprangos stiliaus ir šukuosenos. Bet ar tikrai tai yra netobulumas, kuris gali kaip reikiant pakenkti būsimiems santykiams? Juk tai yra smulkmena, kuri visiškai pakeičiama - stiliaus ir mados idėjų galima semtis bet kur, šukuoseną galima pasikeisti. Tuo labiau, jeigu jūsų antroji pusė nėra sportiškas, tuomet ir tai galima pakeisti. Tai ir yra vadinama gerų santykių kūrimu.

Bet kokiais atvejais, psichologai pataria mažiau dairytis į smulkmenas ar į tokius dalykus, kuriuos galima pakeisti - jeigu tas žmogus tinkamas, jis tikrai norės keistis ir tame problemos nematys. Juk tai daroma ne dėl kažko blogo.

Tad, teiginys, kad darnius santykius galima sukurti - visiška tiesa.

Patiko (0)

Rodyk draugams