Logistikos pasaulyje visos kroviniai pagal tam tikrus požymius priskiriami vienai ar kitai kategorijai kurių yra kelios dešimtys. Kai reikia gabenti tokius krovinius dėl kurių saugumo iškyla klausimai geriausia kreiptis į tokia gabenimo įmonę kuri specializuojasi šioje srityje. Tai sertifikuotos pervežimo įmonės kurios laikosi Europos sutarties dėl pavojingų krovinių vežimų keliais (ADR). Pavojingų krovinių pervežimas apima įvairius aspektus - kaip produktai turi būti supakuoti, kaip išdėstyti transporto priemonėse, kaip juos reikia papildomai sutvirtinti, griežtas ir šių produktų žymėjimas. Šiuos pervežimus atlieka sertifikuoti vairuotojai kurie kas 5 metus turi atnaujinti savo sertifikatą praėję kursus. Pavojingus krovinius gabenančiai įmonei neužtenka vien tik tinkamai paruošto vilkiko ir akredituoto vairuotojo, pravaloma turėti ir vadybininką kuris gerai išmano šalyje ir užsienyje galiojančius įstatymus ir tarptautinius susitarimus dėl šių produktų gabenimo ir gali kompetentingai paruošti dokumentus. Taigi, ne visos pervežimo įmonės užsiima pavojingų krovinių gabenimu.

Norint gabenti pavojingus krovinius įmonė turi paruošti savo vilkikus arba vagonus taip kad atitiktų reikalavimus. Tai specialus ženklinimas, darbo saugos priemonės (liemenė, pirštinė, šalmas, akiniai, respiratorius) vairuotojui ir aptarnaujančiam personalui ir didesnis kiekis gaisro gesinimo priemonių. Pagal tai koks yra produktas įmonė nustato į kokią kategoriją jis patenka ir nuo to priklauso kaip reikės gabenti ir kiek tai kainuos. Degančios, lakios, sprogstamos, nuodingos, radioaktyvios ir kitos pavojingų krovinių grupės. Kartais naujos įmonės gali ir nežinoti kad jų produkcija iš tikrųjų yra pavojinga kai reikia gabenti, taip yra pvz. nagų lakas, įvairus purškikliai suslėgto oro balionėliuose ir daug kitų iš pirmo žvilgsnio nekaltų prekių.

Jei norite gabenti krovinius kurie priskiriami pavojingiems į užsienį, turite išsiaiškinti kokie transportavimo ir saugojimo apribojimai galioja šiems produktams. Saugų tarptautinį pavojingų krovinių gabenimą reglamentuoja ir kontroliuoja bendros šiam tikslui sukurtos Europos šalių organizacijos ir nuolat keičiantis ir atsirandant naujiems reikalavimams pirmą kartą susidūrusioms su tuo dažniausiai per sunku išsiaiškinti visus niuansus todėl reikia ieškoti profesionalios pagalbos kurią galite rasti čia:

Šaltinis: https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/kroviniu-pervezimas-keliais-ftl-ltl/

Patiko (0)

Rodyk draugams