Automobilis – labai reikalingas kiekvienam. Ypač jauniems žmonėms, kurie negali nusėdėti vienoje vietoje. Lietuvoje yra tiek daug visko įdomaus, kad pamatyti viską užtruktume mažiausiai metus. Ką daryti, kai nežinai, ką veikti savaitgalį? Keliaukite, bet tik su draugais.

Kodėl ne vieni? Viską paaiškinsime netrukus.

Su draugais visada yra

  • Linksmiau;
  • Pigiau;
  • Saugiau;
  • Daugiau iššūkių.

Apsistokime ties antru punktu – PIGIAU. Jei važiuojate automobiliu vienas, jums vienam teks piltis pilną baką ir už jį susimokėti. Su draugais išlaidas galite pasidalinti, tad pavieniui keliausite pigiau. Ką daryti, jei jūsų automobilis netinkamas sutalpinti 6 draugus ir dar jus patį? Atsakymas paprastas – automobilių nuoma yra pats priimtiniausias variantas. Juk nuomos mokestį dalinsitės taip pat, kaip ir kurą.

Automobilių nuoma kainuoja skirtingai. Viskas priklauso nuo automobilio ir laiko, kiek nuomositės. Jei savaitgaliui, teks sumokėti bene didžiausią kainą. Pereikime tiesiai prie konkrečių skaičiavimų.

Sakykime, važiuojate 5 asmenys. Jums tinkamiausias automobilis – vienatūris. Pavyzdžiui, Volkswagen Touran. Jame laisvai susėsite penkiese, o talpioje bagažinėje susikrausite visus daiktus, palapines ir dar nedidelis šuo tilps. 1-3 dienų nuomos kaina – 43 €. Jei važiuojate savaitgaliui, reiškia nuomositės 3 dienoms, tad iš viso automobilio nuoma kainuos 129 €. Dalinkime iš 5 ir gausime konkrečias išlaidas – po 28,80 €. Brangu? Galima mažinti važiavimo komfortą išsinuomojus ne vienatūrį, o universalą. Jis taip pat turi gana talpią bagažinę, tad su daiktais problemų neturėtų kilti. Hyundai i40 CW automobilio nuoma parai – 33 €, tad trijų dienų pasivažinėjimui kiekvienas kompanijos narys išleistų 99/5=19,80 €.

Automobilių nuoma yra labai patrauklus variantas, nes automobilis atvaromas pilnu baku degalų. Pilną baką ir reiki sugrąžinti. Vienatūrio bako talpa yra dažniausiai 50-60 litrų, universalo – 60-80 litrų. Apvažiuoti Lietuvai pilno bako gali pakakti, tad kelionės išlaidas nesunkiai galime apskaičiuoti. Degalai kainuoja 1,1 € už litrą, tad dar papildomai prireiks 55-66 eurų vienatūriui, 66-88 eurų universalui. Padalinus 5 keleiviams, sumos gaunamos ne itin didelės – 11-17,5 euro vienam žmogui.

Ar tikrai autobusu ir traukiniu pigiau? Labai abejotina. Ypač, kai turėsite galimybę važinėti švariu ir nesenu automobiliu. Automobilių nuoma savaitgaliui gali būti jūsų pramoga, kurią norėsis pakartoti ir vėl. Aišku, jei nesusipyksite su draugais, nes visos kelionės – tikrų išbandymų metas…

Patiko (0)

Rodyk draugams