Sakoma, kad sveikatai ir poilsiui taupyti nereikėtų. Stipri sveikata, gera savijauta tampa pamatu kokybiškam gyvenimui, tačiau kiek tas pamatas kainuoja? Kaip manote, ar reikia didelių investicijų, kad, pavyzdžiui, patogiai miegotumėte? Ar nebrangus ciuziniai gali užtikrinti saldų poilsį? Be abejo, čiužinys nėra vienintelis miego kokybės faktorius, bet tai labai svarbi detalė.

Kas trukdo gerai išsimiegoti?

Dažnas iš mūsų ryte nuskambėjus žadintuvui pagalvoja, kad viską atiduotų už dar kelias minutes saldaus miego. Tačiau jeigu nepavyksta gerai, kokybiškai išsimiegoti, nepadėtų ir kelios papildomos valandos. Nes tam, kad žmogaus organizmas gerai pailsėtų ir sukauptų jėgas aktyviai dienai, reikia ne kuo ilgiau miegoti, o kuo patogiau ir kokybiškiau. Teigiama, kad prastas miegas ilgainiui gali tapti nuolatinio nuovargio, netgi depresijos priežastimi. Jeigu žmogus miega ant išgulėto čiužinio, nuolat vartosi ieškodamas tinkamos miegui pozos, tai jo kūnas nepailsi. Vien dėl netinkamo čiužinio gali atsirasti nugaros, sprando skausmai. Tad labai svarbu įvertinti savo pojūčius užmiegant ir atsikėlus ryte. Tai padės suprasti, kas trukdo gerai išsimiegoti kiekvieną naktį.

Platus čiužinių pasirinkimas

Kas svarbiausia renkantis tinkamiausią čiužinį? Jeigu manote, kad pakanka apsispręsti, kokio minkštumo čiužinio norite, tai klystate. Lygiai taip pat klaidinga manyti, kad tik labai brangus čiužinys yra geriausias pasirinkimas. Čiužinių gamintojai siūlo įvairiausius technologinius sprendimus. Lateksiniai, poroloniniai, spyruokliniai čiužiniai skiriasi savo savybėmis ir kainomis. Galima rasti ergonomiškų čiužinių, kuriuos sudaro skirtingo minkštumo dalys,  prisitaiko prie žmogaus kūno. Skirtingas storis, sluoksniai, audiniai – visas detales reikia įvertinti ir rasti tinkamiausią variantą kiekvienam individualiai pagal poreikius. Specialistai perspėja, kad per minkštas čiužinys kenkia nugarai, per kietas čiužinys trikdo kraujotaką ir atsipalaidavimą. Jei žmogus linkęs gausiai prakaituoti, jis turi rinktis čiužinius, kuriuose lengvai cirkuliuoja oras. Reikia atsižvelgti į žmogaus ūgį, svorį, mėgstamas miego pozas – juk kiekvienas žmogus yra skirtingas, taigi ir reikalavimai čiužiniams skiriasi.

Miego kokybei svarbu ne tik čiužinys

Jeigu skirsite laiko tinkamo čiužinio pasirinkimui ir nutarsite įsigyti naują čiužinį, tikrai pagerinsite savo miego kokybę. Bet parsinešę naują čiužinį namo, apžvelkite ir savo miegamąjį. Miego kokybei svarbu ir aplinka, netgi psichologinis nusiteikimas. Ar Jums patinka erdvė, kurioje praleidžiate trečdalį savo gyvenimo? Ar jauku? Ar atsipalaiduojate vos įėję į miegamąjį? Jaukūs ir kokybiški miegamojo baldai padeda jaustis geriau. Dabar baldai Klaipedoje ir kituose miestuose yra parduodami daugelyje salonų. Užsukite, pasižiūrėkite, raskite savo svajonių lovą, šviestuvus, komodas savo miegamajam kambariui. Susikurti sau patinkančią aplinką yra labai svarbu ir tikrai įmanoma. Investavus į savo miego kokybę, greitai pajusite, kad investicija atsiperka. Nes kokybiškas poilsis kiekvieną naktį padės turėti gerą nuotaiką ir puikią savijautą kiekvieną dieną.

Patiko (0)

Rodyk draugams