Turite nenaudojamą butą ir norėtume jį išnuomoti šeimai? Susidursite su tam tikrais keblumais. Bet su keblumais susiduria visi nuomotojai, užsiimantys butų nuoma studentams, užsieniečiams, trumpalaike nuoma. Štai į ką reiktų atkreipti dėmesį ir, kaip sakoma, „moraliai nusiteikti” ;)

Šeimos pagausėjimas

Jei į savo butą priimate 3 asmenų šeimą, nenustebkite, kad po metų bute jau gyvens 4 ar net 5 asmenų šeima. Jaunos šeimos, įsikūrusios savo svajonių vietoje ir pagyvenusios pora metų, stengiasi savo gyvenimą vystyti toliau. Geriausias to būdas - vaikai. Tai didelis džiaugsmas šeimai, tačiau papildomas rūpestis butų savininkams. Po tokių nuomininkų išėjimo, remontas tikrai neišvengiamas…

2-5 metai

Būtent tiek vidutiniškai jaunos šeimos nuomojasi butą. Kartais dar trumpiau. Kodėl? Nereikia pamiršti, kad butų nuoma didmiestyje kainuoja 300-400 eurų. Paėmus paskolą ir įsigijus nuosavą būstą, įmoka bankui bus panaši. Lietuvių požiūris, kad būtinai reikia po savęs palikti tuščią butą, dėl kurio kivirčysis visi vaikai, paima viršų ir nuomą visada pakeičia įsipareigojimai bankams. Per 2-5 metus jūsų nuomininkai pasakys, kad mes išeiname, nes nusipirkome savo nekilnojamą turtą. Trūkumas? Tiems, kas gyvena užsienyje ir nuomoja savo butus - taip.

Naminiai gyvūnai

Jei bute laikėte katiną ir šunį, puikiai suprantate, kokių eibių jie gali prikrėsti palikti namie savaitgaliui vieni. Net jei ir neleisite laikyti naminių gyvūnų, nuomininkai tai gali vis tiek padaryti. Juk neišmesite katino į prieglaudą vien dėl to, kad nuomotojas neleidžia laikyti gyvūno. Tiesiog sutartyje numatykite punktą, kad už sugadintus baldus atsako nuomininkas.

Beje, jei nuomos skelbime parašote, kad priimate šeimas su naminiais gyvūnais - išnuomosite greičiau.

Vaikų registravimo adresas

Nuomos sutartyje visada pridėkite punktą, kad vaikai registruojami tokiu ir tokiu adresu. Greičiausiai tai senelių adresas. Jei tokio punkto neparašysite, vaikas gali būti priregistruotas jūsų adresu. Nemokumo atveju nuomininkų net per teismus neiškrapštysite - teismas viską daro vaiko labui… Aiškiai aptarkite ir tą galimybę, kur bus registruoti dar tik gimsiantys vaikai po poros metų. Nesąžiningi nuomininkai gali pasinaudoti įstatymų spragomis ir užimti jūsų butą.

Sutartis - būtina

Būtinai sudarykite nuomos sutartį ir ją suderinkite su nuomininkais. Butų nuoma šeimoms gali būti tikras vargas, nes jie irgi turi savo reikalavimų, pavyzdžiui, dėl remonto, interneto ar televizijos tiekėjų ir t.t. Visa tai turi atsidurti sutartyje. Praėjo tie laikai, kai buvo tikima garbės žodžiu. Dabar garbės žodis turi galiojimo terminus, todėl po kelių metų susitartos sąlygos gali prarasti savo prasmę ir gali kilti nesklandumų.

Visada atminkite - žmonės šypsosi ir yra geri tol, kol įsikrausto. Nuolatos užsukite į savo butą pasiteirauti, gal ko reikia. Kontroliuokite, kaip nuomininkai tvarkosi. Jie išeiti gali labai greitai, o tada liksite su apleistu butu, kurio sutvarkymo investicijos bus didesnės už gaunamą naudą.

Patiko (0)

Rodyk draugams