Čerpinė danga stogams laikoma vienu patikimiausių, ilgaamžiškiausių ir solidžiausių sprendimu, atitinkančiu individualius klientų poreikius. Tai šimtmečius naudota tradicinė danga, šiandien vertinama dėl ilgo tarnavimo laiko ir unikalios estetikos. Tiesa, neretai kalbama ir apie kitą medalio pusę – teigiama, kad čerpės yra gana sunkios, todėl gali netikti lengvesnės konstrukcijos stogui.

Čerpinio stogo privalumai

Stogo dangų pardavėjai tvirtina, kad nėra universalaus sprendimo, tinkančio visiems ir visais atvejais. Iš tiesų, rinkdamasis stogą, kiekvienas klientas turi savus kriterijus ir pageidavimus. Vienam svarbiausia ilgaamžiškumas, kitas vertina estetiką, trečias ieško optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Čerpes paprastai renkasi klientai, ieškantys visų minėtųjų kriterijų dermės. Visų pirma, ši danga gali tarnauti ilgiau nei šimtmetį, antra – subtili čerpių išvaizda suteikia solidumo ir paprastai puikiai dera prie aplinkos ir kitų gyvenamųjų namų. Galiausiai, vertinant čerpių ilgaamžiškumą, reikia pripažinti, kad dangos kaina nėra tokia didelė, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kalbant apie čerpių skirtumus, išskiriamos dvi jų rūšys – betoninės ir keraminės čerpės. Betoninės yra kiek lengviau pagaminamos, jų nereikia degti, todėl ir čerpių kaina yra mažesnė. Keraminės čerpės yra sunkiau gaminamos, tačiau šiuo atveju galime kalbėti apie platesnę formų ir paviršių pasiūlą (šie gali būti matiniai, pusiau blizgūs arba blizgūs). Nepriklausomai nuo čerpių rūšies, čerpiniam stogui suteikiama ilgametė kokybės garantija, paprastai siekiant 30–50 metų.

Nors čerpinė stogo danga yra daugiausiai sveriantis pasirinkimas, stogdengiai sutinka, kad šiandien stogo svoris praktiškai neturi jokios įtakos pasirinktai stogo konstrukcijai. Pagal europines taisykles, vienas kvadratinis stogo metras turi atlaikyti 160 kg sniego. Tiesa, jei stogas turi mažą nuolydį, apkrova didėja. Pridėjus vėjo ir pačios konstrukcijos svorį, skirtumas tarp skirtingų rūšių dangų tampa minimalus. Priešingai, jei statomas rąstinis namas, čerpės padės vienodai suslėgti rąstus ir paspartins susėdimo procesą. Be to, didelis stogo svoris yra privalumas prasidėjus audrai, kadangi toks stogas yra atsparesnis nuplėšimui.

Stogo dengimas

Stogą čerpėmis galite dengti savarankiškai arba prašyti specialistų pagalbos. Nors bendravimas su stogdengiais pareikalaus didesnių išlaidų, būsite tikri rezultatu ir kokybe. Be to, taip efektyviai taupysite savo laiką ir išvengsite papildomų rūpesčių. Jei ketinate stogą dengti savarankiškai, nepamirškite, kad dangos gamintojas pateikia instrukciją, kurioje būna nurodomos visos su montavimu susijusios smulkmenos. Neignoruokite minėtojo aspekto ir skirkite laiko instrukcijos analizei, kadangi individualiu atveju dengimo aspektai gali skirtis.

Patiko (0)

Rodyk draugams