Sukurti CV gali kiekvienas. Kaip ir namą pasistatyti ar susiremontuoti automobilį. Reikia tik perskaityti milijoną straipsnių internete, peržiūrėti tūkstantį Youtube video ir mažiausiai šimtą valandų praleisti forumuose diskutuojant apie realią žmonių patirtį. Dar bent dešimt mokslinių knygų praverstų perskaityti… Ar turite tiek laiko? Greičiausiai ne. Galbūt dėl šios priežasties iki šiol neradote savo svajonių darbo.

Gyvenimo aprašymas – ne literatūrinis kūrinys. Jis labiau komercinis – pardaviminis. Tik parduoti reikia ne prekę ar paslaugą, o save. Sakoma, „jis ir savo mamą parduotų…“ Deja, toks talentas nelabai tinka, kai reikia parduoti save, nes tai ypatingas menas. Kaip sukurti CV, kuris „nurautų stogą“ ir dėl kurio darbdaviai susipeštų? Variantų yra keletas.

CV pavyzdys – vienas iš efektyviausių būdų sukurti gerą CV. Reikia tik naudotis tam tikru šablonu, pavyzdžiu ir pagal jį paruošti savo gyvenimo aprašymą. Bėda ta, kad toks CV pavyzdys yra tik forma ir struktūra, o visą informaciją teks įrašyti patiems.

CV sukurti originaliai. Sveikintinas dalykas, jei esate kūrybinės profesijos atstovas – dizaineris, tekstų kūrėjas, muzikantas. Toks CV tikrai gali sudominti būsimąjį darbdavį. Deja, ne visoms profesijoms jis tinkamas. Norite dirbti banke klientų aptarnavimo skyriuje? Originalumas ir fantazijos tikrai nepadės, nes darbdavys pamanys, kad ne ten nusiuntėte savo gyvenimo aprašymą.

Paprašyti CV sukurti draugo. Vienas iš smagesnių variantų yra sužinoti, ką apie tave mano draugai ir pažįstami, kaip jie tave ir tavo potencialą mato iš šalies. Jiems paprasčiau tave girti arba priešingai, užglaistyti tavo kai kuriuos trūkumus. Tik kas iš to aprašymo išeis, kai jį pakaitomis rašys 3 ar 5 žmonės? Chaosas…

Profesionalus CV kūrimas. Jei jau patikėtumėte savo CV sukūrimą draugams, tai kodėl nepatikėjus jo profesionalams. Draugams irgi turėsite atsilyginti vaišėmis, šokoladu, alaus bokalu ir savo brangiu laiku, o profesionalams pakaks tik paprasto pavedimo… Profesionalus CV kūrimas nuo visų kitų skiriasi tuo, kad jį kuria ir redaguoja savo srities profesionalai. Jie puikiausiai žino, kas dabar yra aktualu, ko nori darbdavys ir kokią schemą naudoti, kad CV būtų įtaigesnis ir efektyvesnis. Tai, galima sakyti, yra savotiškas mokslas, amatas, kurį įvaldę tik nedaugelis.

Kūrį būdą rinktumėtės jūs?

Patiko (0)

Rodyk draugams