Darbas - tai kiekvieno iš mūsų pajamų šaltinis. Jo dėka gauname atlyginimą ir jį išleidžiame reikalingiems pirkiniams, mokesčiams ar kaupiame ateities planų įgyvendinimui. Gerai, jeigu šiuo metu dirbate ir nesate vienas iš daugelio Lietuvos bedarbių. Tačiau ką daryti ir kur ieškoti darbo jo neturintiems? Darbo pasiūlymai ir jų gausa labai priklauso nuo Jūsų išsilavinimo, darbo patirties bei asmeninių savybių.

Darbo skelbimai kiekvieną dieną yra talpinami įvairiuose interneto svetainėse, socialiniuose tinklapiuose, skelbimuose spaudoje bei kituose informacijos skleidimo šaltiniuose bei skelbimų lentose arba galite tiesiogiai keliauti pas norimą darbdavį bei teirautis, ar jie Jums siūlo darbą. Jei ir darbas neatitinka Jūsų kvalifikacijos ar patirties, galite pasidomėti apie persikvalifikavimo galimybes bei praktikanto ar asistento vietą. Padirbėję mėnesį, du ar tris galite greitai viską perprasti ir būti įdarbinti pagal neterminuotą darbo sutartį.

Jeigu Jus domina, kokie darbo skelbimai yra dažniausiai peržiūrimi kitų Lietuvos bedarbių bei ieškančiųjų darbo, galime supažindinti:

  1. Administratorė;
  2. Vadybininkas;
  3. Vadovas.

Tai - trys populiariausios pareigybes, pagal darbo vietų paiešką. Jeigu Jūsų nei viena iš šių trijų darbo vietų nedomina, tuomet turite žymiai didesnius šansus įsidarbinti, nes turite mažesnę konkurenciją dar ieškančiųjų darbo. Taip pat priklauso, kur ieškote darbo. Didžiausias skelbimų kiekis - Lietuvos sostinėje Vilniuje bei kituose didesniuose miestuose. Čia didelė darbuotojų kaita, tačiau ir sparčiau plečiamas verslas, kuriamos naujo darbo vietos. Savaime suprantama ir pragyvenimo lygis yra aukštas, tačiau atitinkamai gaunate ir didesnę algą už tas pačias pareigas jei dirbtumėte mažesniuose miesteliuose.

Tam, kad susirastumėte darbą, reikalinga susirasti šaltinius, kur yra talpinami darbo skelbimai bei juos reguliariai sekti. Paprasčiausias ir patogiausias būdas - internetas. Čia galima rasti daug nemokamų svetainių, kuriose rasite darbo skelbimus. Paiešką galite susiaurinti pagal specialybę ar norimą miestą. Nereikia pamiršti, kad taip pat internete galite susirasti ir užsienyje tiek tiesiogiai, tiek per įdarbinimo agentūras Lietuvoje. Visų pirma patariama ieškotis darbo patiems, jei išmanote nors vieną iš užsienio kalbų, o jei ilgą laiko tarpą nepavyksta susirasti darbo, tada jau galėsite kreiptis pagalbos į agentūras. Darbo skelbimų paieška ir kontaktavimas su darbdaviais - tai tiesiausias kelias susirasti darbą.

Patiko (0)

Rodyk draugams