Daugiabučių namų gyventojai gali savo namo administravimą perleisti profesionaliems administratoriams. Dažniausiai tai yra įmonės su daug projektų vadovų ir įvairių sričių profesionalų, kurie padeda rūpintis namu, nesvarbu, ar jame gyvena 10 ar 100 šeimų.

Daugiabučio priežiūra yra sudėtingas dalykas, todėl reiktų gerokai pasistengti renkantis būsimąjį administratorių. Štai keletas patarimų, kaip geriau tai padaryti.

1 patarimas. Vietovės aprėptis. Pasidomėkite, kokiose vietovėse bendrovė prižiūri namus. Ar yra kažkas kaimynystėje? Jei taip, reiškia į jūsų problemas bus sureaguota greitai. Namo administravimas yra vykdomas tik tam tikrose vietose. Tai reiškia, kad Šiaulių bendrovė negali administruoti namo Vilniuje.

Kaip tai padaryti? Variantai yra du - susisiekti su administratoriais ir paklausti jų tiesiogiai. Antras variantas kiek sudėtingesnis - aplankyti kaimynystėje esančius namus ir paklausinėti vietinių gyventojų apie administratorius, gal net paprašyti parodyti sąskaitą, kad įsitikintumėte, kokius darbus jie atlieka ir už kiek. Daugiabučio priežiūra kas mėnesį kainuoja apie 30 eurų, nebent vyksta remontas ar renovacijos darbai.

2 patarimas. Atsiliepimai. Pabandykite paieškoti atsiliepimų apie tam tikrus administratorius internete. Aišku, juos reikia vertinti kritiškai, nes vieni būtinai vadins administratorius ne itin gražiais epitetais, o kiti - girs. Toks jau tas lietuvių būdas - čia peikia už mažmožį, čia giria… Kaip ir krepšininkus…

Ieškokite Facebook socialiniame tinkle, forumuose. Forumai gali būti ir tų namų kvartalų arba visažinių „supermamyčių”, kurios kartais reaguoja ne visai adekvačiai. Nebijokite ten užsiregistruoti ir paklausti keleto klausimų. Atsakymus vertinkite kritiškai, nes galite būti įtraukti ir į aršią konkurencinę kovą.

3 patarimas. Finansiniai duomenys. Jei įmonė dirba sėkmingai, reiškia viską daro gerai. Verslo spaudoje internete paieškokite straipsnių apie tą įmonę, pasižiūrėkite viešai prieinamą kredito informaciją (iš cr.lt), deklaruojamas pajamas ir turtą. Daugiabučio priežiūra paprastai vykdoma skaidriai, todėl geras administratorius neturi, ko slėpti.

Jei finansiniai duomenys kelia nerimą - pasikonsultuokite su specialistais. Jie pasakys, kad verta nerimauti, o kada - ne. Pas mus Lietuvoje dėl 200 eurų uždaromos įmonės, o paskui vėl leidžiama joms veikti padarius milžinišką žalą reputacijai ir įvaizdžiui. Tai normalu mūsų šalyje, tad visą informaciją nuolatos reikia patikrinti kuo kruopščiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams