Dažnai susiduriu su klientais, kurie visiškai nieko nenusimano interneto technologijų srityje. Jie nežino, kaip veikia el. paštas, nors juo puikiai naudojasi, jiems nelabai aišku, kaip jų puslapis atsiduria Google paieškoje, jau nekalbant apie tai, kokiame serveryje puslapis patalpintas. Pabandysiu paaiškinti viską paprastai ir suprantamai, kas yra serveriai, dedikuoti serveriai ir kam jie naudojami.

Serveris yra toks pats kompiuteris, tik vietoj vieno disko jis turi jų šimtus, o kartais ir tūkstančius. Kiekvienas diskas talpina vieną ar kelis puslapius. Serveriai atrodo gana įdomiai. Tai didžiulė spinta, pilna laidų. Lentynėlėseyra dedami plokšti serveriai. Jie kaip DVD grotuvai, tik platesni. Kiekviename tokiame „grotuve” yra keletas diskų.„Diskų plokštė” prijungiama prie interneto laidu, todėl lankytojai svetainę pasiekia iš viso pasaulio.

Dedikuotas serveris dažniausiai būna ta viena „plokštė”. Dedikuoti serveriai yra užsakomi tik tų įmonių, kurios sugeba pačios serverį valdyti nuotoliniu būdu. IT administratoriui paprastai aplink spintą krapštytis neleidžiama, nors pasitaiko ir išimčių.

Dedikuotas reiškia „paskirtas tam tikram subjektui”. Jei paprastus serverius administruoti padeda hostingo kompanijos darbuotojais, tai į dedikuoto serverio reikalus hostingo „adminai” nesikiša. Net ir klientui paprašius, jie nelabai ką gali padaryti, nes tokia yra naudojimo sutartis.

Dedikuoti serveriai paprastai būna labai talpūs ir galingi. Juose įmonės talpina savo didelius projektus, kuriems reikia ypatingų saugumo sąlygų. Tai gali būti ir finansiniai duomenys, klientų duomenų bazė ir kitokio pobūdžio duomenys, kurie neturėtų būti prieinami net hostingo kompanijos administratoriams. Keletas dedikuotų serverių skirtinguose miestuose ar duomenų centruose paprastai sujungiami į vieną tinklą, kuris paprastai vadinamas privačiu „debesiu” (Private cloud). Tokius „debesis” paprastai kuria bankai, valstybinės organizacijos ir institucijos, nes šalia didelių pajėgumų ir talpumo čia itin svarbus saugumo momentas.

Jei esate smulki ir vidutinė įmonė, kuriai reikia tik interneto puslapius laikyti ir el. paštą tikrinti, dedikuotų serverių jums tikrai nereikia. Yra apstu kitų svetainių talpinimo formų, kurios atitinka jūsų poreikius. Stambiam verslui, dirbančiam su dideliais duomenų kiekiais vertėtų rimtai pasvarstyti, ar iš tikrųjų reikalingas dedikuotas serveris - gal užteks viešo „debesies” (Public Cloud) sprendimų? Tarptautiniam verslui, susijusiam su jautriais duomenimis privalu turėti dedikuotus serverius ir investuoti į jų saugumą. Kuriai įmonių grupei priklausote Jūs?

Tiesa, pirmiausiai reiktų atsižvelgti ir į duomenų naudojimo srautus. Jei duomenų naudojama daug, dedikuotas serveris yra reikalingas nepriklausomai nuo įmonės dydžio ar poreikių.

Patiko (0)

Rodyk draugams