Taupyti elektrą verta tik tada, jei taupoma protingai. T. y. svarbu suvokti, kad vienoks taupymas yra protingas, o kitoks jau asocijuojasi su šykštumu. Įmonių patalpų apstatymas ir tinkamos įrangos pasirinkimas – galimybė taupyti efektyviai ir nešykščiai. Beje, elektros tiekimas sava specifika irgi nešykštus.

Elektros tiekimas įmonėms svarbus visokeriopai, tačiau kyla klausimas, kaip energiją naudoti tinkamiausiai. Kokiame pastate geriausią įkurti gamybines patalpas? Kokios patalpos turėtų būti norint prekiauti maisto produktais? Tai aktualu ir susiję ne tik su patogumu, bet ir su ekonominiais dalykais. Yra ir paradoksų, pavyzdžiui, maisto prekių parduotuvėje perteklinė saulės šviesa greičiausiai nepadės sutaupyti. Taigi, konkretūs sprendimai būna paremti įvairiais svarstymais, tarp kurių – tinkamo oro kondicionieriaus pasirinkimas ir kt.

Tikrai ne šiaip sau egzistuoja architekto specialybė. Projektuojant pastatus svarbu atsižvelgti į tuzinus veiksnių ir, žinoma, apgalvoti apšvietimo aspektus.

Kai įkuriama kokia nors įmonė, kyla kitų klausimų, pavyzdžiui, kaip apstatyti erdvę, kad elektros energija būtų naudojama efektyviausiai. O kur dar tokie dalykai kaip elektros lempučių tipai ar patalpų šildymas, kondicionavimas.

Ką gi, daug galvosūkių. Bet norėtųsi aptarti ir šykštumą. Tiksliau, jo priešingybę. Kaip minėta pradžioje, elektros tiekimas – nešykšti sritis. Pirmiausia todėl, kad paslaugą teikiančios įmonės negaili informacijos ir stengiasi padėti klientams. Antra, elektros energijos tiekiama tiek, kiek reikia. Trečia, elektros tiekėjai nepateikia balažin kokių kainų, kad tik sau pasunkintų kišenes. Ketvirta, elektrą tiekiančios įmonės neskuba ko nors įsiūlyti, kad tik priartintų prie savęs daugiau pinigų. Penkta, nešykštima laiko ir pastangų kuriant kuo patogesnes sistemas (kad ir sistemą sąskaitoms apmokėti).

Tad visai pozityvu. Elektros energijos rinka priklauso nuo tokių veiksnių, apie kuriuos gal retai kada pamąstome. Bet visuomet dedamos pastangos, kad paslaugos modelis veiktų taip, kaip ir turi veikti. Kad elektra būtų tiekiama be trikdžių, o kainos atitiktų vartotojų lūkesčius bei galimybes.

Vartotojai taip pat nėra šykštūs ir supranta, kad elektros tiekimas įkainotas ne iš piršto laužtais skaičiais. Tiek pavieniai asmenys, tiek verslo įmonės dažniausiai atsakingai apmoka sąskaitas ir džiaugiasi tokiais sprendimais kaip elektroninė sistema. Juk patogiau kelių mygtukų paspaudimu suvesti duomenis, nei daug skaičiuoti ir pildyti popierinę knygutę.

Ir dar viena mintis – elektros energijos rinka modernėja ir toliau modernės. Puikus pavyzdys – elektroninės sąskaitos. Tai ekologija, kurios principų, pasirodo, galima laikytis ne taip ir sudėtingai. Kaip sakoma, žingsnis po žingsnio ir pasiekiamas koks nors tikslas.

Patiko (0)

Rodyk draugams