Sunku rasti žmogų, kurio artimųjų ar draugų rato nebūtų praretinusi emigracija. Negana to, į galvą vis lenda įkyrios mintys apie artėjančią senatvę: tai kas gi uždirbs tą pensiją, jei visa darbo jėga bus išvykusi svetur? Tačiau nepaisant to, šviesa tunelio gale vis dėl to dar rusena: žmonės, dirbantys užsienyje, puoselėja viltis apie nuosavo būsto įsigijimą Lietuvoje. Ir tikrai toli gražu ne visi tautiečiai uždirba tokius įspūdingus pinigus, jog galėtų sutaupyti reikiamą sumą: paskolos būstui emigrantams taip pat aktualios. Deja, paskolos būstui dirbantiems užsienyje, nepaisant gana solidaus darbo užmokesčio, dažniausiai sukelia nemažai galvos skausmo. Su kokiomis problemomis susiduria emigravę tautiečiai, nusprendę įsigyti būstą Lietuvoje?

Mažas būsto paskolos kreditorių ratas

Šiuo metu paskolos būstui dirbantiems užsienyje palankiausiomis sąlygomis išduodamos kredito unijose. Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai į šią visuomenės grupę, nepaisant jų uždirbamų pajamų dydžio, vis dar žvelgia gana kritiškai.

Sudėtingesnės būsto paskolos išdavimo sąlygos

Būsto paskolų išdavimo sąlygos, siekiant įgyvendinti atsakingo skolinimosi principus, vis labiau griežtinamos. Su ypatingais dideliais suvaržymais susiduria asmenys, dirbantys užsienyje. Priklausomai nuo konkretaus kreditoriaus reikalavimų, šiems ribojamas paskolos terminas, reikalaujama kur kas didesnio pradinio įrašo, būtina turėti laiduotoją ar bendraskolininką, dirbantį Lietuvoje ir panašiai.

Su būsto paskola ir būsto įsigijimu susijusių formalumų tvarkymas

Jei patiems asmeniškai yra tekę pirkti būstą su banko paskolą, tikrai žinote, kiek laiko pareikalauja visų dokumentų tvarkymas. Iš šios pusės žvelgiant, paskolos būstui dirbantiems užsienyje tampa dar sunkiau pasiekiamos. Gerai, jei šis procesas sutampa su atostogomis tėvynėje. Priešingu atveju sunku įsivaizduoti, kaip kiekvieną kartą, prireikus papildomos pažymos ar parašo, prašysite išleidžiamas iš darbo ir skrisite tūkstančius kilmetrų į priekį bei atgal.

Būsto paieška

Paskolos būstui emigrantams gali tapti tikru išbandymu, tačiau problemų sukelia ir konkretaus objekto paieška. Butas ar namas, žvelgiant į fotografijas, atrodo tarsi iš pasakos, tačiau realiai šį apžiūrėjus, nuomonė gali kardinaliai pasikeisti. Iki tol, kol rasite visus poreikius atitinkantį būstą, gali tekti apžiūrėti kelioliką ar keliasdešimt variantų. O tai, gyvent svetur, iš tiesų yra gana sudėtinga.

Patiko (0)

Rodyk draugams