Dabar – pats geriausias metas planuoti vestuves. Nėra sunku rasti informacijos internete apie rengiamas vestuves Amerikoje, Graikijoje ar Anglijoje, nes galbūt jose ir patiems teko dalyvauti. Estija yra visai netoli nuo mūsų, nuo jos skiria tik kelionė per Latviją, tad įdomu sužinoti, kokiomis vestuvių tradicijomis pasižymi estiškos vestuvės? Skaitykite toliau ir mes mielai Jus supažindinsime kaip ir kur yra švenčiamos vestuvės Estijoje.

Estijos šalyje griežtų tradicijų, kaip reikia švęsti vestuvių šventę nėra. Vienas pirmųjų žingsnių planuojant vestuves – svečių pakvietimas. Todėl tikrai nepamaišys prieš didžiąją šventę išsiuntinėjami originalūs (Estijoje labai vertinami rankų darbo gaminiai, tad galite į tai atkreipti dėmesį) pakvietimai visiems dalyviams. Vėliau jau laukia detalesnis planavimas: vieta, bažnyčia ir visas pobūvio bei fotosesijų planavimas.

Kažin ar kuri nuotaka norėtų, kad jos vestuvių puota nebūtų įamžinta, todėl kokios tautybės fotografą rinksitės – čia jau Jūsų valia. Tiesiog atkreipkite dėmesį į jo fotografavimo stilių, mėgiamas detales ir išsakykite savo pageidavimus tardamiesi dėl vestuvių fotografavimo iš anksto.

Vieną didžiausių galvos skausmų gali kelti salės papuošimas ir kiti šventės atributai: taurių puošyba, torto figūrėlės, dovanėlės svečiams pagalvėlė žiedams ir kita. Taip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau Estijoje nėra pastebima vienos reikšmingos tendencijos, kokiais vienos spalvos, formos ar medžiagos elementais reikėtų puošti vestuvių šventimo vietą. Tad čia jau galite pasitelkti fantaziją ir pūsti balionus, kabinti girliandas ar užsisakinėti atitinkamas gėlių puokštes. Žinoma, tuo gali pasirūpinti ir Jūsų pasamdytas vestuvių planuotojas, tačiau idėjas jam galite pateikti ir Jūs. Panaršę internete tikrai rasite begales idėjų.

Labai lietuvių mėgiamas ritualas po svečių sveikinimų, į orą, kaip įvykusios santuokos ženklą, paleisti didelį kiekį balionų. Kodėl gi ne? Didelė masė balionų, kad ir kokios spalvos ar formos jie bebūtų, atrodo tikrai įspūdingai. Ypač jie žaviai atsispindi nuotraukose. Todėl patariame pasvarstyti galimybę švenčiant estiškas vestuves užsisakyti balionų puokštę.

Estai turi dar vieną labai smagią tradiciją jaunikiui vestuvių šventei įpusėjus. Viskas vyksta labai paprastai ir linksmai bei trunka vos keletą minučių, tačiau verta išmėginti. Jeigu mūsų krašte jaunikis meta žmonos keliaraištį ir tas, kuris pirmas jį pagauna – kelia sekantis vestuves, tai Estijoje jaunikiui yra užrišamos akys, aplink jį rateliu sustoja visi nevedę vyrai. Tuomet jaunikis yra išsukamas ir pirmas žmogus, kurį jis palies, bus tas laimingasis, kurio vestuves bus kitos.

O kokios vestuvės be vieno, dviejų ar visų trijų aukštų torto? Jis tiesiog privalomas kiekvienos šventės atributas. Estų virtuvės patiekalai yra paprasti. Jie labai mėgsta žuvį, todėl būtinai pasiūlykite žuvies patiekalų šventės metu. Populiariausios – silkės. Tai tikriausiai įtakojo jų šalyje esantis gausus ežerų skaičius bei prie jūros esanti lokacijos vieta. Apskritai estų virtuvė yra tarsi miksas, turintis ir skandinavų, ir rusų ir net vokiečių virtuvės. Grįžtant prie torto – tai populiariausias šioje šalyje yra medaus tortas, tad tikrai neprašausite užsisakę tokio tipo saldėsį tiek pas estę, tiek pas lietuvę kulinarę. Šį šventės atributą dera puošti figūrėlėmis.

Taip pat nepamirškite apgalvoti, kaip puošite automobilį, salėje esančias kėdės ar praėjimo duris. Nors tai gali atrodyti smulkmenos, tačiau būtent iš jų ir susideda visa šventinė atmosfera. Tikri estai mėgsta tautinius atributus ir minimalistinio stiliaus puošybos elementus. Tai suteikia šventei solidumo, reikiamos elegancijos ir išskirtinumo. Kadangi Estijoje geri orai ne toks dažnas svečias, todėl besituokiančios poros mielai renkasi netoli jūros esančias nuomos sales bei restoranus. Vasarą taip pat kaip ir Lietuvoje, sunku numatyti saulėtą dieną, todėl tik labai ryžtingi ir ekstremalūs žmonės gali patikėti vestuvių puotą perkelti į palapinę. Taigi jei Jūsų svajonė susituokti dvelkiant maloniam jūros vėjeliui – galbūt tam tinkama vieta bus Estija?

Asta Kundelytė, specialiai iš Talino, Estijos.

Patiko (0)

Rodyk draugams