Šiais laikais gausu informacijos, apsaugos ir prevencinių priemonių, todėl atrodytų, jog ugnis jau nebeturėtų mūsų gąsdinti. Tačiau nepaisant to, gaisrai buityje vis tik kyla, ir kyla jie dažniausiai virtuvėje. Taigi ar tikrai gerai pažįstame ugnį? Ar gamindami virtuvėje tinkamai įvertiname jos keliamą pavojų? O gal dažnai pasikliaujame itin populiariu manymu, jog mums tai nenutiks? Išsiaiškinkime pagrindines gaisro kilimo virtuvėje priežastis, populiariausius gaisro mitus ir juos paneigiančius faktus – tam, kad ruoša namų virtuvėje būtų maloni, o mūsų virtuvės baldai – apsaugoti.

Dažniausiai gaisrą virtuvėje sukeliančiomis priežastimis neabejotinai galėtų būti įvardinama elektros įranga, rūkymas bei neatidus elgesys. Neatidus elgesys paprastai pasireiškia dėmesio stoka gaminant maistą virtuvėje: ant ugnies paliekami puodai, per didelė viryklės ugnis ar nerūpestingai šalia viryklės išdėstyti daiktai. Neatidus dažnai būna ir žvakių bei smilkalų naudojimas virtuvėje – manydami, jog šie šaltiniai yra per maži, jog galėtų sukelti ugnį, žmonės dažnai juos nepdairiai palieka be priežiūros. Su elektros įranga susiję gaisrai virtuvėje dažniausiai kyla dėl trumpųjų sujungimų, per didelės elektros prietaisų apkrovos vienu metu, dėl nerūpestingo elektrinių prietaisų eksploatavimo, dėl atvirų, neizoliuotų laidų ar prietaisų sąlyčio su vandeniu.

„S.M.A.R.T“ taisyklė

Daugelis mano, kad virtuvėse įrengtų dūmų signalizatorių tarnavimo laikas yra amžinas. Taip nėra. Siekdami virtuvės gaisro prevencijos, vadovaukitės vadinamąja S.M.A.R.T. (Smoke Alarm Replacement Time) taisykle. Nacionalinė Kanados priešgaisrinės saugos asociacija įspėja vartotojus, jog dūmų signalizatoriai turi būti keičiami ne rečiau kaip kas dešimt metų. Net jeigu prietaiso baterijas keičiate reguliariai, o patikrinus prietaisą jo garso signalas veikia, pasenę signalizatoriai nebegali užtikrinti maksimalaus apsaugos lygio: laikui bėgant jutikliai silpnėja, o tai dažnu atveju gali tapti priežastimi, kodėl gaisras nebuvo pastebėtas laiku. Todėl, siekdami imtis visų įmanomų priemonių gaisrui virtuvėje išvengti, patikrinkite joje esančių garso signalizatorių galiojimo laiką ir tučtuojau pakeiskite šiuos prietaisus, jeigu jie pasirodys esantys senesni, nei dešimt metų.

Pagrindiniai virtuvės gaisro mitai ir faktai

MITAS. Mano virtuvėje tai nenutiks.

FAKTAS. Pavojuje nuolat esame kiekvienas iš mūsų. Statistiniai duomenys rodo, jog net vienas iš keturių žmonių savo gyvenime išgyveno didelį gaisrą, kurių metu buvo sunaikinti ne tik virtuvės baldai, bet ir kilo sveikatai, ar net pasibaigė mirtimi. Taip pat pastebėtina, jog didžiausią riziką smarkiai nukentėti gaisro metu turi vyresnio amžiaus žmonės ir vaikai iki penkerių metų.

MITAS. Naminiai gyvūnai gerai jaučia pavojų ir gali padėti išvengti gaisro įsigalėjimo.

FAKTAS. Naminiai gyvūnai yra labai jautrūs ugniai. Dūmai pažeidžia gyvūnų plaučius kur kas greičiau, nei žmonių – tam gali užtekti vos poros minučių. Todėl absoliučiai nepagrįsta yra palikti katę prie verdančių puodų ir kitam kambary imtis dulkių valymo tikintis, jog  kilus gaisrui augintinė apie tai praneš ankščiau, nei gaisras spės įsigalėti.

MITAS. Ugnis plinta lėtai, todėl net ir kilusi, ji nespės įsigalėti.

FAKTAS. Net ir maža liepsnelė gali virsti dideliu gaisru per kiek mažiau, nei  30 sekundžių, o gaisrui iš virtuvės išplisti į visą namą gali prireikti vos nuo trijų iki penkių minučių. Tam puikiai pasitarnauja mediniai virtuvės baldai – ugniai juos palietus, net nepastebėsite, kaip visas namas paskęs dūmuose ir liepsnose, kurios taps nevaldomos.

MITAS. Trumpam virtuvėje palikti verdamą maistą yra saugu.

FAKTAS. Dauguma gaisrų virtuvėje įvyksta būtent dėl to, jog išsiblaškę šeimininkai palieka savo ruošiamą maistą be priežiūros. Gaisrui kilti gali prireikti vos kelių sekundžių: purslai iš burbuliuojančio puodo ar karšti riebalai iš keptuvės užtikš ant viryklės ir jos ugnis išplis. O jeigu šalia viryklės įmontuota ne kriauklė, o virtuvės baldai – tuomet ugnis įsgalės dar greičiau. Nuo viryklių kylantys gaisrai pirmauja pagal potencialą sukelti gaisrą virtuvėje.

MITAS. Visi vaikai žino, jog negalima žaisti su degtukais.

FAKTAS. Deja. Vaikai yra natūraliai smalsūs, o tai dažnai gali būti pavojinga. Net ir nuolat kartojant, jog su degtukais žaisti negalima, vaikai vis tiek jų sieks. Tai ypač pavojinga virtuvėje, todėl jokiu būdų nepalikite degtukų ar kitų ugnies įskėlimo priemonių vaikams pasiekiamoje vietoje. Virtuvės baldai gali tam puikiai padėti – laikykite savo degtukus aukščiausioje spintelėje ir neleiskite pabusti savo vaikų smalsumui.

MITAS. Mažos, dekoratyvinės žvakės nekelia tikro gaisro pavojaus.

FAKTAS. Gaisrų, kylančių nuo dekoratyvinių ugnies šaltinių (žvakių, smilkalų), per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo beveik trigubai. Žvakė iš tiesų gali labai pagyvinti virtuvės interjerą, tačiau jeigu neketinate jos liepsnos nuolat prižiūrėti, tuomet verčiau ja džiaugtųsi tik virtuvės baldai – pastatykite žvakę ant spintelės kaip puošmeną, skleidžiančią dar ir malonų kvapą.

MITAS. Kilus gaisrui – didžiausią pavojų kelia liepsnos.

FAKTAS. Skirtingai nuo gaisrų, kuriuos matome filmuose, realybėje didžiausią grėsmę gaisro metu kelia tankūs, juodi dūmai. Iki atviros liepsnos dažnu atveju gali ir neprieti, o štai dūmai, kuriuose yra daug anglies monoksido, itin sumažina matomumą, sukelia pykinimą, sąmonės praradimą ir net mirtį. Taigi kilus gaisrui, nereikėtų laukti, kol pasirodys atvira ugnis – imtis jos prevencijos derėtų vos pasirodžius pirmiesiems dūmams nuo viryklės, iš orkaitės ar mikrobangų krosnelės.

Neleiskite gaisrui į Jūsų virtuvę įsmukti vien dėl to, jog apie jį paprasčiausiai negalvojate. Be abejo, įvykus nelaimei, Jūsų virtuvės baldai bus mažiausia, apie ką galvosite. Tačiau kol tai neįvyko – kodėl nesiėmus visų atsargumo priemonių?

Patiko (0)

Rodyk draugams