Kūdikis verkia visa naktį, jis blaškosi, niekaip negali nurimti, nes auga dantukas. Tokį košmarą pergyvena kiekvieno kūdikio tėvai, nes dantukų augimas - nepaprastas procesas. Pieninis dantukas turi praplėšti dantenas ir taip išlįsti. Kaip sumažinti tą skausmą ir nuraminti kūdikį? Dažniausiai naudojami homeopatiniai vaistai, tačiau jų efektyvumas dažnai būna nedidelis. Stiprių nuskausminamųjų kūdikiui duoti negalima, tad dar lieka netradicinės medicinos būdai atėję iš gilios senovės - gintariniai karoliai kūdikiams.

Skamba egzotiškai ir neįprastai, tačiau gintariniai karoliai kūdikiams padeda vaikui nusiraminti ir palengvina dantų skausmus. Taip pat gintaras - puikus anti-alergenas, todėl padeda imuninei sistemai kovoti su įvairiausiomis alergijomis. Medicinoje gintaras buvo naudojamas dar pries 5000 metų Kinijoje. Prieš daugiau nei 2000 metų Romos imperijoje gintaras kainavo daugiau už auksą ir taip pat buvo naudojamas žmonėms gydyti. Ypač senovės Antikos mokslininkus žavėjo jonizavimosi savybės, kai patrintas gintaro gabalėlis galėjo įelektrinti kitus kūnus. Viduramžiais gintaro naudojimas nenutrūko ne tik tarp alchemikų, bet ir liaudies medicinoje. 21 amžiuje gintaras vis dar naudojamas grožio industrijoje - iš jo gaminama gydomoji kosmetika. Šiame amžiuje pradėjo populiarėti ir gintariniai karoliai kūdikiams, ypač JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Šalyse, kur yra daugybė vaistų ir medikamentų gamintojų, laboratorijų renakamasi natūrali medžiaga skausmui malšinti - gintaras. Tai iš ties daug ką sako apie mūsų nacionalinį “auksą”.

Jei Niujorko, Los Anželo, San Francisko, Londono, Sidnėjaus ir kitų didžiausių pasaulio miestų mamos renkasi gintarinius karolius, kodėl to negali daryti ir lietuvės, kurioms gintaras - ranka pasiekiamas. Nors Amerikoje yra randama gintaro (iš tiesų jis kasamas šachtose Dominikos Respublikoje, Lotynų Amerikoje), bet Baltijos gintaras yra vertinamas labiausiai. Tam yra natūralus paaiškinimas - Baltijos gintaras turi daugiausiai sukcino rūgšties (8%), kuri ir turi gydomųjų savybių. Dėl to iš Baltijos gintaro padaryti gintariniai karoliai kūdikiams yra vertinami labiau už Kiniško ar Dominikos gintaro papuošalus. Aišku, Baltijos gintaras yra dar ir pigus. 30 centimetro ilgio gintariniai karoliai kainuoja apie 50 litų - lygiai tiek, kiek natūralus barškutis kūdikiui. Gintariniai karoliai kūdikiams - viena geriausių dovanų ir kūdikiui ir jo tėvams vos tik gimus vaikeliui. Be to, tai labia original ir netradiciška.

Patiko (0)

Rodyk draugams