Ieškau RIMTŲ partnerių tarp provincijos web kūrimo įmonių, su kuriomis galėčiau užsibaigti savo 4 projektus ir uždirbti pinigų jau kitais metais.

Susidomėjimo meilo laukiu maruxz@gmail.com. Jei žinote įmonių, kurios yra jaunos ir neužverstos darbais iki 2015-jų, parodykite šį pranešimą. Dabar noriu paaiškinti, kaip ir kodėl šitaip…

Kodėl ieškau?

Turiu pradėjęs keletą projektėlių su laisvadarbiais (freelanceriais), bet jie jau vegetuoja apie metus laiko neužbaigti. Hostingas yra, domenai nupirkti, pradžia padaryta, tik reikia paimti, sėsti savaitę laiko ir pavystyti - padevelopinti, nes stringa projektai visur ties tuo pačiu – programavimas. Jei dar dizainą galima paimti laikiną, arba išsiversti su programerio gražių lentelių žiniomis, tai programavimo darbai yra tas kertinis akmenukas, kuris pas mane kliba.

RIMTŲ? Kodėl didžiosiom raidėmis?

RIMTŲ žmonių atsakomybės jausmas yra aukštesniame lygyje negu kai kurių freelancerių, kurie savo pažadų ne visada gali ištesėti dėl atsiradusių geresnių projektų. Nesakau, kad visi freelanceriai yra neatsakingi, tačiau dauguma vaikosi lengvų užsakymų, kai per dvi dienas sukali saituką, pasiimi pinigus ir eini prie kito. Tuo tarpu ilgalaikis projektas visada gali palaukti… Man toks požiūris iš esmės nepriimtinas, nes buvau per paskutinius 10 metų mokomas kitokių dalykų – klientas yra melžiama karvė, kuri kartais „užtrūksta“. Reikia tik mokėti ją nuolatos melžti, o „užtrūkusiai“ karvutei įtikinti, kad esi pats geriausias melžėjas, ir kito jai nereikės niekada daugiau gyvenime. Jei supratote, apie ką aš čia, galite skaityti toliau. Jei atrodo, kad tai kaimietiškas kliedesys, vargu ar jūsų požiūris šiuo metu RIMTAS…

Partnerių? Kas per partnerystė? Juk mes ne kokie gėjai-niekadėjai…

Partnerystė versle yra tada, kai jame dalyvaujantys asmenys ar įmonės į bendrą katilą įneša kažką savo, ką moka geriausiai, arba iš savo lėšų pasamdo tuos, kas duos naudos. Aš geriausiai moku rašyti tekstus, reklamuoti puslapį, man reikia, kad kažkas mokėtu tvarkingai ir laiku programuoti, integruoti nemokamus OpenSource sprendimus, nes neturiu lėšų nusipirkti profesionalių paslaugų. Partnerystė interneto versle yra didelis reikalas, iš kurio gali išeiti daug pinigų, bet po metų. Kaip mes „partneriautume“? Domenas, idėja, plėtros gairės, viešinimas, tekstai, reklama, bendradarbiavimo pasiūlymai – MANO. Programavimas, dizainas, puslapio tvarkymas ir kai kurios finansinės operacijos – JŪSŲ. Nuosavybės teisė skaičiuojama procentais. Man priimtiniausias santykis – 70/30 priklausomai nuo vystymui reikalingų resursų.

Provincijos? Kodėl būtent provincijos, o ne Vilniaus ar Kauno ar Klaipėdos?

Spėju, kad nedidelė interneto sprendimų įmonė Kupiškyje, Prienuose, Kėdainiuose, Telšiuose, Šakiuose, Ignalinoje ar Visagine neturi klientų tiek, kad darbus suplanuotų iki kitų metų Kalėdų. Paprastai didžiuosiuose miestuose įsikūrusios web kalvės jau tokios užimtos, kad neduok tu Dieve. Jei esi užmtas, reiškia, ir pinigų daug uždirbi, tad dar daugiau nebereikia ;) Ar teisingi mano spėjimai? Esu pasiruošęs dirbti geriau su provincijoje įsikūrusiomis įmonėmis, kurioms mano projektai bus svarbūs, negu su arogantiškais didmiesčių web kūrėjais, kuriems tai bus eilinis „padariau-pamiršau-KITAS!” projektėlis. Paneikite, kad ne visi didmiesčių interneto puslapių kūrėjai tokie ;)

Kodėl būtinai įmonės, o ne pavieniai asmenys?

O todėl, kad pavieniai asmenys dar žinomi, kaip freelanceriai arba, lietuviškai kalbant, laisvadarbiai man jau įrodė, kad prioritetų nebuvimas yra įaugęs jiems į kraują, tad bet koks paraginimas susiimti ir užbaigti projektą priimamas vos ne kaip asmeninis įžeidimas. Jei įmonės tikslai yra uždirbti daugiau pinigų, tai daugumos freelancerių – gerai praleisti laiką, sudalyvauti įdomiame projekte, gauti geros patirties, „išdurti“ partnerį ir dar septyniolika kitų, kurie keičiasi vos ne kas savaitę. Sotus freelanceris – blogas freelanceris, o per „taupmetį“ ši klasė yra labai soti užsakymais dėl nedidelių įkainių palyginus su įmonėmis. Iš įmonės kažkaip tikėtina gauti didesnę dozę atsakomybės.

Užsibaigti? O kodėl ne nuo nulio pradėti?

Turiu pradėjęs 4 projektus, 2 iš jų yra skirti tarptautinei rinkai. Kiti du – Lietuvai su išėjimu į tarptautinius vandenis. Taip kad visi projektai yra globalūs ir gali uždirbinėti gerus pinigus iš užsienio. Kaip tik tuo užsiiminėjau 5 metus dirbdamas su labai garsiu pokerio naujienų portalu. Projektų užbaigtumo lygis yra įvairus. Trys iš jų baigti 70-80 procentų, vienas, tik pradėtas. Dizainas šioje stadijoje nereikalingas, tad reikalai sukasi apie programavimą. Realiai darbo prie vieno projekto yra apie 3-4 dienas, tada galima leisti Beta versijas ir duoti lankytojams testuoti. Toliau – elementarus vystymas.

Uždirbti pinigų jau kitais metais? Juk Lietuvoj begalinis optimizmas veda link bankroto…

Visi projektai yra skirti uždirbti pinigus. Tai ne altruizmo ar socialinio bendradarbiavimo idėjomis paremti projektai. Pasaulio pakeisti nesiekiu, tik užsidirbti pinigų, o kai nusibos su jais tąsytis – pelningai parduoti investutojams iš Lietuvos ar užsienio. Uždarbiui numatau metus laiko. Paprastai tiek užtrunka susirinkti uždarbiui reikalingą lankytojų srautą. Visa kita – kantrus darbas su lankomumo didinimu Lietuvoje ir užsienyje, affiliate programų pagrindu reklamuojami produktai ir paslaugos arba tiesioginė reklama. Neišsiplėsiu labai, bet minčių, kaip projektai uždirbs pinigų tikrai yra nemažai.

Sudominau? Rašykit man maruxz@gmail.com. Kas aš per fruktas galite pasižiūrėti Facebooke.

Patiko (0)

Rodyk draugams