Neretas susimąsto, kad dirbant samdomą darbą, retai kada atsiras galimybė uždirbti tiek, kiek būnant sėkmingai veikiančios įmonės savininku. Todėl nebijant rizikos kuriama daug nuosavų  verslų. Lietuvoje visų įmonių steigėjai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Įmonių įstatymu, kuris nustato subjektus, turinčius teisę savo įmonės vardu  užsiimti   nuolatine   komercine-ūkine   veikla Lietuvoje, jų steigimo ir veiklos teisinius pagrindus.

Steigiant savo įmonę svarbu atsiminti, kad vienu iš svarbiausių pastarųjų dešimtmečių įvykių, padariusių milžinišką įtaką būtent verslui, yra globalizavimosi tendencijos, nulemtos pastovaus ir spartaus tarptautinio verslo augimo. Globalizacija - tai pasaulio valstybių ūkių ir visuomenių integravimasis, intensyvėjantys tarpusavio ryšiai. Šis procesas pasižymi išaugusia tarptautine prekyba, liberalia kapitalo rinka. Globalizaciją pasaulyje lėmė įvairūs rinkos veiksniai, pvz., vartotojų poreikių konvergencija, globalūs išteklių šaltiniai, rinkodaros galimybės, taip pat aplinkos veiksniai, tokie kaip prekybos tarp šalių augimas, ekonominė šalių integracija, spartūs užsienio investicijų augimo tempai, stiprėjanti tarptautinė finansų rinka, technologijų pažanga, konkurencijos veiksniai ir išlaidų veiksniai.

Taigi šiandien plėtojamas verslas turėtų būti tarptautinis, kuriamas atsižvelgiant į pasaulines verslo tendencijas: globalizaciją, verslo komandų daugiakultūriškumą, komunikacijos svarbą  kompanijos viduje bei išorėje. Šiuolaikinis verslas, būdamas labai atviras, plečiasi už savo šalies ribų, bendradarbiauja su kitomis užsienio kompanijomis, kuria savo padalinius ir atstovybes kitose šalyse ar netgi perkelia gamybą į palankesnę ekonominę zoną. Tačiau kaip daryti, kad apie įmonę išgirstų kuo daugiau partnerių ar klientų iš užsienio?

Čia turime džiuginančią naujieną  - užsienio verslininkai apie Lietuvos įmones gali sužinoti įvairiuose įmonių katalogų tinklalapiuose. Tai gali būti įprasti lietuviški puslapiai, pvz., www.spec.lt, www.visalietuva.lt, www.imones.lt ar www.118.lt ir pan., informaciją pateikiantys ne tik lietuvių, bet ir anglų bei rusų kalbomis, taip pat puslapis www.business-baltics.com, pateikiantis visapusišką verslo informacija apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmones.

Verslo informaciniai įmonių katalogai internete padarė tikrą  perversmą ir sumažino popierinių žurnalų pasiūlą. Čia yra pateikiami įvairių įmonių rekvizitai bei kontaktai. Pirmieji trys paminėti katalogai daugiausia yra skirti Lietuvos verslo subjektams, kurie savo veiklą orientuoja tik į Lietuvą, kad jie galėtų  prisistatyti vartotojams ir juos pamatytų klientai. Pastariesiems jie skirti tam, kad galėtų kuo efektyviau ir paprasčiau surasti reikalingų paslaugų ir prekių. Paskutiniame pateiktame įmonių kataloge siekiant kuo didesnės informacijos plėtros, žinios pateikiamos pačiomis populiariausiomis pasaulio kalbomis: anglų vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų, lenku ir netgi kinų. Šios įmonės savo veiklą plečia visame pasaulyje, taigi, apie ją liks nesužinojusi nebent maža Afrikos gentelė, kalbanti nežinoma kalba… Juk vien kiniškai šnekančių žmonių yra bene ketvirtadalis viso pasaulio gyventojų.

Įvairiuose įmonių kataloguose yra galimybė ne tik pateikti visą informaciją apie įmonę, bet, esant verslininko poreikiui, jo verslą įdomiai reklamuoti. Reklama gali būti skirtinga savo pozicija: gali būti patalpinta puslapio apačioje, viduryje ar šone esančioje reklamjuostėje, taip pat bėgančioje eilutėje ar reklaminiame tinklalapio fone. Šios paslaugos kaina priklauso nuo jos pozicijos, dydžio ir reklamuojamo laiko.

Norint susirasti norimą įmonę arba sužinoti, kas pagal pasirinktą kategoriją užsiima atitinkama veikla tereikia naudotis google paieška. Jei pvz., užsienio verslininkas ar prekių ir paslaugų ieškotojas į google paieškos langą įvestų žodžius: business Lithuania, companies Lithuania, exporters Lithuania, importers Lithuania, transport Lithuania, furniture Lithuania ir pan., jis pirmajame paieškos puslapyje pamatytų tinklalapį www.business-baltics.com ir jo pateikiamą informaciją.

Norint patekti į internetinį įmonių katalogą reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Visų pirma, būtina įregistruoti savo įmonę ar verslo padalinį, turintį pavadinimą ir registracijos numerį bei logotipą. Neapsieisite ir be žmogaus, kuris vadovauja įmonei - vadovo. Atitikus standartinius kriterijus, norint patekti į įmonių katalogą, reikia susimokėti. Kita vertus, kai kuriuose internetiniuose įmonių kataloguose skelbimus galima talpinti nemokamai.

Taigi įmonių katalogai yra efektyviausias būdas Lietuvos verslininkams pristatyti ir reklamuoti save Lietuvai ir užsienio rinkai. Juk šiandien, gyvenant milžiniškos globalizacijos sąlygomis, sėkmingam verslui ir sėkmingai jo plėtrai būtina prieinama įvairiakalbė duomenų bazė.

Patiko (0)

Rodyk draugams