Norint įsteigti įmonę užsienyje, net ir vos už kelių kilometrų nuo Lietuvos sienų, esančioje Latvijoje, tenka varstyti notarų, vertėjų ir valstybinių institucijų duris. Tačiau yra daug paprastesnis būdas.

Strategija

Pripažinkime, kad kiekvieno verslo, kaip ir imoniu steigimas Latvijoje, pradžia yra strateginio arba verslo plano sudarymas. Kodėl verslas? Koks? Kodėl Latvija, o ne Lietuva, Estija ar kita valstybė? Žinant tikslus ir prioritetus imoniu steigimas Latvijoje tampa gana organizuotu ir paprastu procesu.

Teisinė forma

Norint pradėti verslą nepakanka turėti rinkodaros žinių ir lėšų, būtina turėti pagrindines teisės žinias. Visur, kaip ir imoniu steigimas Latvijoje, turėtų prasidėti nuo teisinės formos pasirinkimo. Šiuo metu, beje ši tendencija nesikeičia jau gerą dešimtmetį, Lietuvoje ir Latvijoje populiariausia teisinė forma – Uždaroji akcinė bendrovė (UAB).

Nors mb steigimas yra paprastesnis ir pigesnis, uab pardavimas – greitesnis ir dažniausiai žymiai pelningesnis. Praktiškai niekuomet nebūna mažesnis nei steigimo išlaidos ir įstatinis kapitalas. Yra privalomas uab steigimas istatinis kapitalas.

Ribotos atsakomybės bendrovė, geriau nei filialas ir tuo atveju, jeigu nepasiteisinus strategijai, tektų trauktis iš artimos rinkos.

Procedūra

Imones steigimas latvijoje yra labai panašus į procesą Lietuvoje. Reiktų nepamiršti, kad uab steigimas nuo ko pradeti, kaip visuomet turėtų būti nuo registracijos dokumentų. Pagal Latvijoje galiojančius teisės aktus steigimo dokumentų nereikės tvirtinti pas notarą, o tai labai palengvina ir pagreitina visą procesą.

Kita vertus, imoniu steigimas Latvijoje yra ne tik naujo juridinio asmens įregistravimas į juridinių asmenų/ mokesčių mokėtojų registrą, tačiau ir darbuotojų įdarbinimas, socialinio bei sveikatos draudimo įmokų mokesčiai. Visas šias išlaidas reiktų įtraukti į imones steigimas kaina.

Registracijos adresas

Įmonės registracijos adresas yra dažnam užsieniečiui galvos skausmą kelianti tema. Kaip taisyklė beveik visis be išimties ieško registracijos nuomos adreso. Yra paklausa, atsiras ir pasiūla. Taip kiekvieną mėnesį atsiranda simbolinio dydžio mokėjimas.

Kiti teisiniai niuansai, tokie patys kaip Lietuvoje. Iš esmės, steigti imone latvijoje yra tas pats kas uab steigimas kaune.

Patiko (0)

Rodyk draugams