Nuo gegužės mėnesio pradėjau dirbti pagal individualios veiklos pažymą - 702100 Viešųjų ryšių ir komunikacijos veikla. Pirmas darbas, kuriį turėjau padaryti, buvo užsiregistruoti mokesčių mokėtoju. Tai padariau per EDS - mokesčių deklaravimo sistemą. Užpildžiau formą, pasirinkau veiklą, pateikiau savo duomenis ir per kelias dienas man atėjo pranešimas, kad pažyma paruošta. Nuvykau į VMI, pasiėmiau pažymą - paprastą popiergalį, atspausdintą ant lapo. Tai mano pagrindinis dokumentas, pažymintis, kad esu mokesčių mokėtojas ir dirbu legaliai.

Antras svarbus žingsnis - išrašyti pirmąją sąskaitą. Individualios veiklos sąskaita yra gana panaši į paprastą sąskaitą faktūrą. Ji turi savo seriją (galima sugalvoti pačiam, pavyzdžiui AAA arba ABC, arba pirmosios mėnesio raidės - GEG, BIR ir t.t.) ir numerį (paprastai triženklis arba keturženklis priklausomai nuo to, ar per metus ar mėnesį išrašysite 999 ar 9999 sąskaitas). Individualios veiklos sąskaita, aišku, turi ir abiejų pusių rekvizitus - mano ir įmonės, kuriai atlikau darbus, taip pat darbo pavadinimas, jo atlikimo trukmė ir suma. Yra ir vieta parašams. Žodžiu, normali sąskaita.

Štai individualios veiklos sąskaitos pavyzdys Excel formatu:

Sąskaitos paprastai turi būti fiksuojamos specialiame individualios veiklos sąskaitų apskaitos žurnale. Trečias žingsnis - pradėti vesti savo individualios veiklos buhalteriją. Šis individualios veiklos sąskaitų apskaitos žurnalas automatiškai apskaičiuoja ir daugiau mokesčių, bet nesu tikras, ar skaičiavimai teisingi, nes žurnalas sukurtas 2010 metais… Jeigu kažkas netikslu, būsiu dėkingas, jei pasakysit. Bet kuriuo atveju, tai patogus įrankis susivesti visas savo išrašytas sąskaitas ir žinoti, kiek mokesčių reikės mokėti metų gale.

Štai ir žurnalo pavyzdys:

Ko dar reikia? Rekomenduoju iš karto nusiskenuoti savo individualios veiklos pažymą ir laikyti po ranka, kad užsakovo buhalterijai būtų galima greitai nusiųsti ją, kad įrodytumėte, kad tikrai esate legalus mokesčių mokėtojas ir įmonė jokių problemų vėliau neturės.

Patiko (0)

Rodyk draugams