Internete apie trečdalis visų puslapių sukurta naudojant Wordpress turinio valdymo sistemą. Kodėl jūsų puslapio nesukūrus su šia populiariausia pasaulyje TVS?
Pateiksime keletą faktų, kurie padės lengviau apsispręsti…

Wordpress sistema yra nemokama. Tai reiškia, kad ja gali naudotis visi, kas tik nori - nereikia mokėti už jokius atnaujinimus. Šios sistemos kūrėjai nieko neuždirba, tačiau neatlygintinai ją tobulina… Paklausite, kodėl tada kūrėjams reikia mokėti? Geras klausimas. Atsakymas labai paprastas - už laiką, kurį programuotojas sugaišta įjungdamas nemokamą Wordpress sistemą ir parenka specialias funkcijas. Kartais jam tenka kai ką programuoti, prirašyti papildomų eilučių kodo, todėl kūrėjams ir mokama už nemokamos sistemos įdiegimą.

Ar gali būti nemokamas ir dizainas? Tikrai taip, gali. Aišku, jis bus gana šabloniškas, tinkamas paprastam informaciniam puslapiui. Kartais gali kilti sunkumų su tam tikromis funkcijomis, tačiau nemokamas dizainas gali būti. Aišku, rekomenduojama išsirinkti nebrangų mokamą dizainą. Jis kainuoja 50-70 eurų, todėl nėra neįkandamas. Vėl nupirkus dizainą, gali tekti pakloti šiek tiek daugiau, nes programuotojui ar net dizaineriui gali tekti papildomai padirbėti prie nupirkto dizaino, kuris nėra pritaikytas jūsų verslo specifikai ir tinka viskam.

Interneto puslapių kūrimas su Wordpress sistema trunka trumpiau. Taip yra todėl, kad nereikia kelių mėnesių kurti ir derinti dizaino. Kitas momentas - funkcionalumas. Kūrėjai atmintinai žino geriausias funkcijas turinčius įskiepius, kurie ir sudaro visą Wordpress sistemos esmę. Jiems reikia vos kelių valandų juos surinkti ir išbandyti suderinus. Ar galite pasirinkti juos patys? Viską galima atlikti pačiam, bet nėra jokių garantijų, kad viskas veiks taip, kaip tikėjotės, ar puslapio struktūra nesugrius dėl vieno nepatikrinto įskiepio.

Saugumas? Jei JAV valstybinių institucijų tinklalapiai sukurti su Wordpress vis dar veikia, reiškia saugumas yra pakankamai geras. Aišku, tam reikalingi tam tikri įskiepiai ir funkcijos, SSL sertifikatai, padidintas duomenų šifravimas ir kitos priemonės. Saugumas daugelio Wordpress kritikų yra metamas, kaip didžiausias koziris, tačiau paprastoms svetainėms su tuo problemų nekyla. Saugumas prasideda nuo to, kad prisijungimo vardas nebūtų „admin” ar „administrator”, o slaptažodis - „123456″ arba „jonas123″.

Vienas iš didžiausių pliusų Lietuvoje yra tai, kad VISI programuotojai gali dirbti su Wordpress. Tai reiškia, kad nesvarbu, kas jums padarė puslapį ir ar palaikote kontaktus su tais žmonėmis. Bet kas kitas, išmanantis Wordpress galės jį atnaujinti ir pridėti naujų funkcijų. Lietuvoje tai labai aktualu, nes programuotojų trūkumas ir jų migracija į užsienyje sukelia nemažai problemų interneto puslapių savininkams. Interneto puslapių kūrimas turi būti savininkų rankose, o ne programuotojų, kaip buvo iki šiol.

Pasvarstykite prieš kurdami savo tinklalapį. Ar tikrai verta investuoti į komercinę niekam nežinomą TVS, ar rinkis visiems žinomą Wordpress? Į šiuos klausimus teks atsakyti jums patiems. Galime tik patvirtinti, kad tie, kurie pasirinko Wordpress - nesigaili.

Patiko (0)

Rodyk draugams