)
Krizė palietė ir mane. Nuo rugsėjo 1 dienos dirbu tik puse etato lažybų bendrovėje Tonybet. Liūdnos žinios? Iš dalies taip, nes pusė etato reiškia pusę algos. Bet juk nereikia nusiminti, jei esi kūrybingas, turi daug idėjų ir išmanai interneto projektų kūrimą valdymą!..

Išeities variantų iš šios padėties gali būti keli (dabar sugalvoju tik 3)

1. Siuntinėti savo CV visur ir ieškotis antrojo pusės etato;
2. Keisti sritį ir ieškoti visiškai naujo darbo, bet tada nėra šansų, kad alga bus bent panaši (o mokesčiai ir paskolos už būstą nesumažės);
3. Pakentėti su turimomis santaupomis ir kurti savo seniai brandintus projektus.

Kol kas linkstu prie 3 ir 1 variantų. Ypač prie savų projektų kūrimas.

Darbas interneto marketingo srityje davė nemažai žinių apie tai, kokių paslaugų trūksta. Pasaulinėje rinkoje taip pat dar yra nemažai nišų, kuriose gana nesunkiai daromi pinigai. Aišku, reikalingi techniniai partneriai - dizaineriai, programuotojai, kitų kalbų tekstų rašytojai, kurie padėtų įgyvendinti keliamus tikslus.

Finansavimo klausimas yra pats sudėtingiausias, bet jei kažkam yra priimtinas “sėkmės mokestis”, tada manau, kad projektams lemta išvysti dienos šviesą. Sėkmės mokesčiu vadinu tokį atlygio būdą, kai atsilyginama kai projektas pradeda nešti pajamas. Tai gali būti vienkartinis mokestis už didelį vargą arba tam tikras procentėlis nuo pelno kas mėnesį, kas ketvirtį ar kas metus. 10% už programavimą, 5% už dizaino sukūrimą yra gana realios sumos, turint omeny, kad žmonės, kurie tai daro dirba laisvalaikiu - šalia savo pagrindinio darbo. Liaudyje tai vadinama “chaltūra”, tačiau tokia haltūra gali atnešti nemažus pinigus, jei projektas sėkmingas. Jei nesėkmingas, skolas teks gražinti kitais būdais - paslaugomis, nuorodomis ir t.t., žodžiu, vergauti iki gyvenimo galo :)

Tik dabar didžiausia problema, kur tokių žmonių surasti? Jie juk nesiafišuoja, labai… Be to labai rizikinga, nes esam nepažįstami, todėl nežinia, ar laikysis susitarimo, ar nepabėgs įpusėję darbą, ar nepratęs pradėto darbo su kitais partneriais. Kas nerizikuoja, tas negeria degtinės su šampanu :)

Gal pažįstat kokį laisvalaikiu pahaltūrinantį web programuotoją, kuris dirbtų su opensource CMSais Drupal, Wordpress ir kitais (savų TVS geriau nereikia)? Jei taip, duokit žinoti. Dizainą galima pradžiai paimti iš nemokamų templatų, kurių begales turi pridarę opensourcinių TVSų tobulintojai.

Patiko (0)

Rodyk draugams