Norint pasirinkti augintinį verta iš anksto su šeimos nariais aptarti tokius klausimus kaip ilgaplaukis, ar trumpaplaukis augintinis, kalytė, o galbūt patinėlis, kokio dydžio keturkojo norite, ir k.t. Net ir pasirinkus augintinį verta gerai pasiruošti jo atsivežimui į namus.

Gyvūno išlaikymas

Keturkojis šeimoje yra ne tik džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Šunį teks vesti pas veterinarą, kirpti, maudyti, o kur dar sunų maistas, vitaminai ir žaislai, kuriais taip dosniai norisi palepinti savo mažąjį draugą. Kuo didesnis šuo, tuo sunų maistas, šampūnas kainuoja daugiau. Natūralu, juk didesniam keturkojui jo reikia daugiau. Atitinkamai mažesnio ūgio veislių augintiniui sunu maistas pigiau.

Kita vertus, žemo ūgio šuo individualiame name nėra geriausias pasirinkimas. Pirmiausiai todėl, kad, kaip taisyklė, tokie šunys lepesni ir gardas sode nėra pati tinkamiausia jam vieta.

Asmeninės savybės

Besirinkdami šunį atkreipkite dėmesį į savo asmenines savybes. Jeigu nuolat neturite laiko sau, keturkojis augintinis tikrai nėra geriausias sprendimas, nes jam reikia priežiūros, žaidimų ir nemažai laiko.

Taip verta atsižvelgti jeigu šeimoje yra kūdikių ir labai mažų vaikų. Palaukite kol jiems sueis bent treji metai. Tiesiog vienoje patalpoje palikti didelį šunį ir mažą kūdikį nėra saugu.

Šuns reiktų atsisakyti ir tokiu atveju, jeigu nemažai praleidžiate laiko kelionėse, darbo reikalais.

Priežiūra

Priežiūros reikia visų veislių šunims. Nesvarbu ar mažas, ar didelis, tačiau priežiūra turi tapti kiekvienos dienos rutina. Mažiems šuniukams reikia paskirti dubenėlį vandeniui, antrą – sausam ėdalui ir trečią – ėdalui. Klausite – koks sausas sunu maistas geriausias? Pasirinkimo alternatyvų tiek daug, kad rodos lentynos lūžta parduotuvėse. Galima internete rasti sunu maistas akcija. Tuomet pagal šuniuko amžių, lytį ir veislę pasirinkite vieną iš tinkamiausių gamintojų bei jų siūlomos produkcijos. Šiuo metu populiariausias yra: sausas sunu maistas super premium, sunu maistas acana, sunu maistas josera ir sunu maistas brit (ypač sunu maistas brit care).

Čia pat galite pasikonsultuoti koks papildomai šunų maistas bus geriausias Jūsų augintiniui. Svarbu, kad šunų maistas būtų tiksliai normuojamas ir keičiamas šuniukui augant.

Patiko (0)

Rodyk draugams