Padangos yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių saugumą kelyje. Tačiau diskusija, kokios padangos yra geriausios, vyksta nuolat. Padangų pasiūla yra milžiniška, tad bene kiekvienas vairuotojas susiduria su klausimu, kaip išsirinkti padangas tokioje gausybėje. Sezoninės ar universalios, naujos ar naudotos, dygliuotos ar ne – tenka apsvarstyti kiekvieną detalę. Pradėjus domėtis specialistų patarimais, paaiškėja, kad yra labai daug niuansų, kuriuos reikia apgalvoti, norint rasti tinkamiausią variantą.

Neignoruokite rekomendacijų

Pirmiausia renkantis padangas labai pagelbėja automobilio gamintojo rekomendacijos. Tai, kokiam automobiliui reikia padangų, iškart susiaurina pasirinkimą. Padangos aukštis, plotis, skersmuo, apkrovos indeksas – visos šios detalės priklauso nuo automobilio modelio. Padangų pardavėjai, paklausę, kokiam automobiliui reikia padangų, toliau teiraujasi apie kliento poreikius. Svarbu, koks vairavimo stilius, kokiais keliais dažniausiai važinėjama, kokios finansinės galimybės. Suderinant visus šiuos niuansus, galima rasti tinkamiausią padangų variantą.

Išsiaiškinkite padangų žymėjimą

Jeigu padangas renkatės internete, tai konsultanto neturėsite, reikės patiems analizuoti padangų savybes. Nepakanka apsispręsti, ar pirkti sezonines ar universalias padangas. Gamintojai pateikia daug duomenų, pavyzdžiui, degalų naudojimo efektyvumas, sukibimas su šlapia kelio danga, išorinio triukšmo lygis ir panašiai. Europos Sąjungoje yra nustatyti sutartiniai ženklai, kuriais turi būti pažymėtos padangos. Ženklinimo reikšmes išsiaiškinti nesudėtinga, internete yra daug informacijos. Didžiausias iššūkis yra apsispręsti dėl prioritetų, t.y. kas svarbiausia Jums, nes ne visos savybės yra suderinamos. Pavyzdžiui, kuo didesnis padangos sukibimas su kelio danga, tuo didesnis pasipriešinimas riedėjimui, kas lemia didesnes kuro sąnaudas. Taigi, reikia apsispręsti, kas svarbiau – ar degalų naudojimas, ar sukibimas su kelio danga.

Rinkitės patikimus pardavėjus

Bene didžiausias faktorius, lemiantis padangų pasirinkimą, yra kaina. Natūralu, kad kiekvienas vairuotojas norėtų pačių geriausių padangų, bet ne kiekvienas tai įperka. Vis dėl to, padangos yra investicija, o ne vienadienis pirkinys. Padangų pardavėjai siūlo įvairias akcijas, išpardavimus, kuriais pasinaudojus galima sutaupyti nemažai pinigų. Pavyzdžiui, Padangos plius pasiūlymai pateikiami su įvairiomis nuolaidomis, kuriomis pasinaudojus galima suderinti taupumą ir kokybę. Jeigu padangų pirkimą planuosite iš anksto, tai galite pasinaudoti sezono pabaigos išpardavimais. Taip galima gerokai mažesne kaina įsigyti padangas ir būti pasiruošusiems ateinančiam sezonui.

Patiko (0)

Rodyk draugams