Jeigu baldus pasirinktume tik pagal grožį, mūsų namai virstų baldų sandėliu. Nes tai, kas gražu nuotraukoje ar parduotuvėje, namuose nebūtinai atrodys taip pat. Kiekvienas baldas atlieka tam tikrą funkciją, turi būti patogus ir įsilieti į namų erdvę. Pavyzdžiui, renkantis baldus valgomajam nepakaks apsispręsti tik dėl stiliaus ir spalvos, reikės apgalvoti daug kitų niuansų ir netgi prisiminti matematikos žinias. Stalas ir kėdės – kam ta matematika? Jeigu norite, kad valgomasis būtų patogus, jaukus ir praktiškas, turėsite skaičiuoti.

Valgomojo erdvės ypatumai

Renkantis valgomojo baldus turite tiksliai žinoti erdvę, kurioje tie baldai stovės. Ar ši erdvė kuriama kaip atskiras kambarys, kuriame visa šeima susės tik vakarienei? O galbūt Jūs valgomąjį projektuojate galvodami apie šventes, formalius pietus, nes patys kasdien valgysite kitoje erdvėje? Ar Jūsų valgomasis yra apjungtas su virtuvės ar svetainės erdve? Atsakius į tokius klausimus, žinosite, kaip baldus reikia priderinti prie kitų baldų stiliaus, kokio dydžio ir formos turėtų būti stalas, kokios kėdės tiktų. Svarbiausias niuansas – valgomojo erdvės išmatavimas. Patariama, kad atstumas tarp kėdžių ir sienų (bei kitų baldų) būtų apie 120 cm. Juk kėdės prie stalo yra nuolat judinamos: turi būti patogu prieiti, atitraukti kėdę ir atsisėsti.

Dydis, forma ir aukštis: skaičiuokite

Įsidėmėkite, kad valgomojo baldus renkatės ne vienam vakarui. Jeigu norite didelio plataus stalo, tačiau kiekvienąkart norint prie jo atsisėsti reikės daug pastangų atitraukti kėdei, tikrai nebesidžiaugsite savo pasirinkimu. Dar viena didelio stalo mažoje erdvėje problema – ar nereiks kasdien aplink jį vaikščioti kliūnant už kėdžių? Baldai turi tarnauti Jums, o ne Jūs turite prie jų taikytis. Tačiau stalo dydis skaičiuojamas ne tik pagal valgomojo erdvę, reikia dar apmąstyti ir šeimos narių erdvę susėdus prie stalo. Pasakykite, keli žmonės dažniausiai sėdės prie stalo ir profesionalas Jums paskaičiuos galimą stalo dydį. Derinant sėdinčių prie stalo patogumą su valgomojo erdvumu bus galima apsispręsti ir dėl stalo formos. Apvalus, ovalus, kvadratinis, stačiakampis – kiekviena forma turi savo privalumų. Taip pat reikia atsižvelgti ir į stalo bei kėdžių aukštį. Turbūt supratote, kad renkantis tinkamus valgomojo baldus, geriausi pagalbininkai yra specialistų patarimai ir matavimo metras.

Viską galima suderinti

Visi erdvės ir formų matavimai gali būti suderinti su stiliumi, grožiu, kaina ir kitais poreikiais. Kuomet apibrėžiame poreikius ir galimybes galima ieškoti optimalaus sprendimo. Baldų parduotuvių pasiūla nėra galutinis variantas. Tokių įmonių kaip BALDITA baldai gali būti išeitimi, nes užsisakysite nestandartinius baldus ir jie bus suprojektuoti bei pagaminti taip, kad atitiktų Jūsų poreikius maksimaliai.

Patiko (0)

Rodyk draugams