Užteks varvinti seilę išgirdus apie sėkmingus lietuvių modelių pasirodymus ir svaiginančius kontraktus su pasaulinio garso modelių agentūromis. Reikia pradėti veikti ir tai daryti reikia ryžtingai. Modelio darbas yra labai sunkus, todėl neužtenka vien simpatiško veidelio ir ilgų kojų. Reikia turėti užsispyrimo ir didelę vidinę motyvaciją dirbti ir tobulėti šioje srityje. Jei tokios motyvacijos nėra, o Jūs manote, kad modelio darbas - vieni niekai, net nepradėkite…

Modelis turi turėti kelias svarbias savybes - vidinį grožį ir paslaptingumą, nes išorinis grožis nesunkiai pataisomas „fotošopu”, tuo tarpu charizmos nė viena kompiuterinė grafikos programa neišgausi. Modelis turi būti ištvermingas ir fiziškai stiprus. Juk visą dieną gali tekti fotografuotis ir filmuoti kartojant vis tą patį dublį. Po tokio filmavimo nieko nebesinori… Modelis turi būti aktorius ir mimas, galintis per akimirką parodyti savo išraiška džiugesį, liūdesį, agresiją, ramybę, energiją, susilaikymą ir dar daug kitų emocijų. Modelis turi mokėti save prižiūrėti ir rūpintis - sveikai ir teisingai maitintis, lavinti savo kūną, prižiūrėti odą ir rankas.

Jei manote, kad visa tai galite padaryti po kelių mėnesių apmokymų, tada drąsiai galite pradėti modelio karjerą.

Kaip pradėti modelio karjerą? Pirmiausiai, reikia investuoti šiek tiek pinigų į savo išvaizdą ir fotosesiją, kurioje atskleisite savo vidinį ir išorinį grožį, emocijas, „šarmą”, plastiką. Iš fotosesijoje padarytų gausybės nuotraukų, išsireinkite geriausias ir atsispausdinkite ant kokybiško popieriaus fotoatelje, o ne namų sąlygomis. Jūsų nuotraukų prireiks visose modelių agentūrose, į kurių duris belsitės.

Kitas žingsnis - išsimatuokite savo kūną. Atmintinai žinokite, koks jūsų tikslus ūgis, svoris, krūtinės, liemens, klubų apimtis, batų išmiera. Modelių agentūros pirmoje vietoje paklaus šių duomenų kartu su kontaktais ir nuotraukomis.

Kreipkitės į modelių agentūrą ir nusiųskite savo duomenis, bei pasiteiraukite, kad galite sudalyvauti kastinge. Kastingas (casting) yra modelių atranka gyvai, kurio metu modelių agentūros darbuotojai žiūri, kaip mergina juda, šypsosi, moka parodyti tam tikras emocijas. Nusiuntę tik pora nuotraukų ir pagrindinius duomenis internetu tikrai ne iš karto būsite pastebėti. Modelio darbe būtinas betarpiškas asmeniškas bendravimas su modelių agentūros darbuotoju, atsakingu už naujų veidų paiešką ir atranką.

Į kokias modelių agentūras kreiptis? Iš karto kreipkitės tik į geriausias ir profesionaliausias modelių agentūras Lietuvoje, kurios dirba su užsienio mados namais ne vienerius metus. Taip daugiau šansų iš karto papulti į aukščiausią grožio industrijos lygį. Lietuvoje geriausia ir profesionaliausia modelių agentūra šiuo metu yra Supermodels (biurai Vilniuje ir Kaune). Jei pavyks papulti į ją, atsivers platūs keliai į visos Europos fotosesijas ir podiumus, taip pat ir reklamas.

Jei Supermodels aukštų reikalavimų ir neatitinkate, yra dar ne viena modelių agentūra, dirbanti Lietuvos rinkai, kurioje galimybės būti pastebėtiems irgi yra nemenkos. Neapsiribokite viena modelių agentūra - kreipkitės iš karto į kelias, bet pirmiausia - į aukščiausio lygio agentūras, kaip Supermodels.

Patekę į atrankas parodysite save, bet tai dar ne karjeros pradžia. Po kontrakto sudarymo, galėsite pasimokyti modelio amato modelių agentūrų organizuojamose kursuose, pavyzdžiui Supermodels turi savo modelių mokyklą, kurioje moko jaunas mergaites ir vaikinus elgesio, laikysenos, ėjimo ir kitų gudrybių.

Su pirmuoju užsakymu galite sakyti, kad modelio karjera jau pradėta. Atminkite, modelio agentūra yra darbdavys ir pagalbininkas užsakymams susirasti. Tapk modeliu jau dabar, nelauk, kol sueis 25-ri - metai, kai patyrę modeliai išeina į pensiją.

Patiko (0)

Rodyk draugams