Skaičiuojant vestuvių biudžetą, kone brangiausios jos dalys yra: vakaro vedėjas, muzikantai, salės nuoma, vestuvių fotografas. Pastarasis ypač kelia daug diskusijų, mat šiandien rinkoje platus tiek fotografų, tiek įvairių kainų pasirinkimas. Daugelis, samdydami fotografus vestuvėms matuoja juos pagal kainą.  Tai reiškia, jei specialistas brangesnis, greičiausiai ir geresnis. O kainų spektras itin platus.  Įvairiuose Lietuvos miestuose fotografų paslaugos visai šventės dienai gali kainuoti nuo 400 iki 3500 ar net 4500 lt. Žinoma, pastarųjų kiek mažesnė dalis, tad galima būtų spėti, kad vidutiniškai Fotografo paslaugos vestuvėms turėtų kainuoti apie 1500-2000 lt jei norite kokybės ir patikimumo.  Visgi, stebint skirtingas kainas ir pasiūlymus, dažnai kyla klausimas, nuo ko ta kaina priklauso?

  • Pasirinkto paketo. Neapsidžiaukite, jei vienoje ar kitoje fotografo svetainėje radote itin patrauklias kainas. Geriau šiek tiek pasigilinkite, už ką Jums teks mokėti. Dažnai vestuviu fotografas gali pasiūlyti Jums net kelis paketus. Jie skiriasi padarytų nuotraukų kiekiu, darbo valandomis, technikos specifika, nuotraukų pateikimu. Tad neskubėkite čiupti pačio pigiausio fotografo, nes gali būti, kad ši kaina nurodyta itin mažam pasiūlymui.
  • Ne visada pigios fotografo paslaugos yra nekokybiškos. Kartais pradedantys fotografai skelbiasi už gana prieinamą kainą vien tam, kad sukurtų savo nuolatinių klientų sąrašą ir gerą portfolio, kurį galėtų parodyti būsimiems klientams. Tai nereiškia, jog pradedantis fotografas yra visiškai žalias, kartais net ir pigiai paslaugas atliekantys pradedantys profesionalai turi itin profesionalų  žvilgsnį ir puikų pajautimą. Jų šviežias ir dar šablonais neapsunkintas stilius gali sukurti unikalius ir originalius šventės prisiminimus. Žinoma, su patirtimi didėja ir kaina, tad rinkdamiesi iš tiesų brangų fotografą jau galite paprašyti jo tikrai sudėtingų sprendimų, kuriems įgyvendinti reikalinga profesionali patirtis ir gebėjimai.
  • Geros technikos. Žinoma, net ir su muiliniu apartu galima padaryti geras ir kokybiškas nuotraukas. Jos, beje, dažniausiai laikosi itin ilgai. Visgi, šiandien vestuvių fotografasį darbą atvyksta jau su visai kitokiais prietaisais. Dažniausiai tuo ir skiriasi profesionalus fotografas nuo šventėje esančių svečių, kurie irgi galėtų užfiksuoti vieną ar kitą vestuvių kadrą. Visgi, profesionaliai dirbantis žmogus naudojasi tam pritaikytomis naujausiomis technologijomis. O nuo to priklauso ir paslaugų kaina. Jei fotografas naudoja itin brangią, šiuolaikišką techniką, tikėtina, kad ir jo paslaugos ra šiek tiek brangesnės. Tačiau nereikia pamiršti, kad kokybiška ir daug kainuojanti technika dirba nepriekaištingai ir duoda nepalyginamai puikesnius rezultatus ir kokybę nei net ir naujausias svečio telefonas.

Patiko (0)

Rodyk draugams