Statistikos duomenimis, vis daugiau lietuvių apsipirkinėja internetu. Nors dažniausiai šiuo būdu perkame elektroninius bilietus į renginius, užsisakome smulkias buitines prekes ar elektroniką, tačiau vis dažniau išdrįstame pirkti ir įvairesnius daiktus. Tai drabužiai ar avalynė, kurią mėgstame prieš perkant pačiupinėti, pasimatuoti. O taip pat ir naujos knygos, kurias pavartome, perskaitome nugarėlėje esančius atsiliepimus ir anotaciją. Iš tiesų, juk išsirinkti tokį pirkinį internetu gali būti net patogiau, nei knygyne. Knygos internetu yra nauja prekė, kuri dar nesulaukė savo valandos, tačiau jau pradeda sparčiai populiarėti.

Kodėl? Be abejo, viena pagrindinių priežasčių - apie knygas internete galite sužinoti daug daugiau, nei pakalbinus konsultantę parduotuvėje. Elektroninėse parduotuvėse pateikiami ne tik aprašymai, bet ir skaitytojų atsiliepimai (tiesa, ne visada pavyksta pastaruosius rasti lietuvių kalba), tad knygos internetu gal ir nepavartysime, tačiau apie ją sužinosime tikrai nemažai. Pasinaudojus paieška greitai rasite ne tik norimą romaną, bet ir kitus autoriaus kūrinius prekyboje, taip pat panašias knygas ar šiuo metu vykstančias akcijas bei nuolaidas. Be to, verta pastebėti, jog netgi be jokių specialių pasiūlymų dažniausiai knygos internetu būna pigesnės, nei knygynuose. Žinoma, nepamirškime ir fakto, jog apsiperkant elektroninėse parduotuvėse sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko.

Apsipirkti internetu ypač patogu, jei reikia knygos vaikams. Ir tai nebūtinai gali būti grožinė literatūra. Prasidėjus mokslo metams mokyklinukams reikia supirkti įvairių vadovėlių, literatūros skaitinių ar pratybų sąsiuvinių. O juk niekas nemėgsta grūstis knygynuose ar ilgai stoviniuoti eilėse… Tad žymiai patogiau susipirkti reikiamas mokymosi priemones tiesiog sėdint namuose prie kompiuterio.

Ne paslaptis, kad po truputį populiarėja ir netradicinis knygų skaitymas - tai išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar elektroninės skaityklės. Taigi šių įrenginių turėtojams knygos internetu yra itin patrauklus variantas, kadangi dažnai galima įsigyti elektronines versijas. Šio dažnai būna ne tik pigesnės, bet ir patogiau pasiekiamos - juk nereikia laukti, kol pirkinys bus pristatytas į namus, kadangi elektroninė versija pasiekia įrenginį vos per keletą sekundžių. Be elektroninių leidinių galima įsigyti ir audio knygas, kurios tinka ne tik akliesiams, bet ir vairuotojams ar dirbantiems rutinišką darbą.

Patiko (0)

Rodyk draugams