Atsirandant vis daugiau kalnų slidžių ir snieglenčių entuziastų, ir šioms sporto šakoms staigiai užkariaujant žmonių širdis, vis dažniau tenka pagalvoti apie saugumą. Svarbu tai, kad vis daugiau atostogautoju užsideda visas reikiamas priemones, tam kad apsaugotų savo sveikatą. Šalmas neabejotinai yra vienas iš aprangos elementų, kuris patinka ne visiems, tačiau gali išgelbėti gyvybę. Jis yra privalomas dėvėti vaikams ir tiems, kas slidinėja už specialių trasų ribų. Visgi daug geriau pratintis, kad šalmas saugotų jus kuo dažniau. Joks įvaizdis ir bandymas atrodyti kietai, nėra vertas sunkių traumų, mėlynių ir smegenų sutrenkimo.

Be to, slidinėjimo šalmai padeda apsaugoti slidinėjimo akinius nuo aprasojimo. Skamba keistai, tačiau taip ir yra, nes važinėjant su kepure ir trumpam pakeliant akinius ant kaktos, jie pradeda rasoti, nuo garuojančios, šlapio galvos apdangalo. Dėvint šalmą, to nenutinka, ir kelias minutes pailsėjus galima vėl tęsti nusileidimą, o ne ieškoti būdų, kai išdžiovinti akinius. Džiugu ir tai, kad vis daugiau kurortų reikalaują kad slidinėjant jų trasomis, šalmai būtų dėvimi pastoviai.

Jei ankščiau šalmai buvo nemėgimai dėl per didelio svorio, tai šiomis dienomis, technologijos leidžia pagaminti gerokai lengvesnes apsaugos priemones, neprarandant tvirtumo. Be to juos galima rinktis ir iš plataus dizainų ir spalvų pasirinkimo. Šiuolaikiniai šalmai gerai praleidžia orą, ir apsaugo galvą nuo perkaitimo. Renkantis šį gaminį verta atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų patogus ir atitiktų tarptautinius saugumo reikalavimus. Jei esate įgudęs slidinėtojas tai renkantis šalmą atkreipsite dėmesį ir į jo tinkamumą jūsų pamėgtam slidinėjimo stiliui. Bet kuriuo atveju, svarbu, kad rūpintumėtės savo saugumu ir nepamirštumėt, kad gyvybė yra brangiausias turtas, kurio sąskaita taupyti nevalia.

Patiko (0)

Rodyk draugams