Kelionės į užsienį gali būti visokios: pažintinės, verslo, romantinės, dvasinės, grupinės, ekskursinės… Žinoma, dažai jos persipina vienos su kitomis, ir kartais gauname grupinę verslo kelionę su netikėta romantika. Tačiau vis dėlto yra kelionių rūšis, kurią išbandyti norėjome visi be išimties bent kartą savo gyvenime - egzotines keliones. Kuo jos tokios įpatingos? Kuo taip traukia? Ir kur vertėtų traukti?

Vienareikšmio atsakymo nėra. Egzotinės kelionės tisiog yra kažkas tokio, ką mums įskiepijo filmai, muzikos klipai, laidos ir visa kita medija. Tai paplūdymiai, vaiski saulė, mėlynas vandenynas ir jūs, ramiai besisupuojantys hamake tarp dviejų palmių ir geriantys kokteilį iš kokoso. Pažįstamas vaizdas?

Neabejoju. Tai visiems pažįstamas vaizdas, nes jis mūsų visuomenėje jau tapo stereotipinis. Kai didžioji
dalis populiacijos gyvena visai kitomis sąlygomis (miesto smoge, tarp mašinų ir rėkaujančių žmonių, nuolatos skubėjime), ramus kokio nors vandenyno salos gyventojų gyvenimas atrodo pasakiškas… Ir mums visiems knieti jį išbandyti.

O tuo, žinoma, labai sėkmingai naudojasi turizmo verslas. Tačiau nieku gyvu to nesmerkiu, anaiptol, reikia džiaugtis, kad tokiai paklausai atsirado tokia pasiūla. Dabar galime nukeliauti į atokiausias pasaulio vietas ir egzotiškiausius taškus. Galime pagulėti tame pačiame hamake, gerti iš kokoso ir maudytis skaidriame vandenyne. Turime galimybę apžiūrėti nebe miesto, tačiau tikras džiungles. Žodžiu, išsvajotoji egzotika ranka pasiekiama. Dabar telieka pasirinkti, kokią egzotišką šalį pasirinkti kaip savo kelionės ir poilsio tikslą?

Pasirinkimas išties platus: Australija, Bahamai, Havajai, Indonezijos salynas, Tahitis, Naujoji Zelandija, Fidžis… Tai tik keli variantai, tačiau juos visus aplankyti ir patirti užtruktų ilgiau nei galite įsivaizduoti, o parsivežtas potyrių pagažas būtų pakankamas visam likusiam gyvenimui. Kiekviena iš šių vietovių siūlo visus ankščiau išvardintus egzotinių kelionių malonumus (prie kurių dar galime pridėti pigias nakvynes ir vietinį transportą).

Taigi, kad ir kokių kelionių mėgėjas esate, išbandyti egzotines keliones visada verta ir niekada nevėlu. Kainos nesikandžioja - tai nėra prestižinės kelionės. Šiandien kiekvienas, kuris galėtų sau leisti nuvykti į Palangą prie Baltijos jūros, taip pat laisvai gali nuskristi į Balio salą prie Indijos vandenyno.

Patiko (0)

Rodyk draugams