Jūsų automobilis yra organizmas. Jis kitoks, nei mūsiškis, tačiau turi beveik viską, ką turime ir mes. Automobilis turi smegenis (borto kompiuteris), akis (žibintai), plaučius (ventiliatorius ir kondicionavimo sistema), virškinimo sistemą, kuri iš kuro daro energiją (variklis). Vienos funkcijos jis tikrai neturi – reprodukcinės. Nes ji nereikalinga – šią funkciją atlieka žmonės arba kitos mašinos…

Vienas iš svarbiausių automobilio elementų yra jo kraujas. Tai tepalai ir alyva. Kokias funkcijas atlieka šie skysčiai? Kaip ir žmogaus organizme, taip ir automobilyje, tepalai ir alyva sutepa organus, kad jie nesitrintų vienas į kitą taip smarkiai ir nesusidėvėtų per anksti. Kai automobilyje pradeda stigti tepalų, pradeda gesti variklis, pablogėja aušinimo sistemos darbas, prastėja visas valdymas. Tepalai sensta, todėl nuolatos juos reikia pakeisti. Čia turbūt nėra analogijų su žmogaus organizmu, nes žmogaus kraujo nuleidinėti nereikia, nors dar prieš 100 metų tai buvo laikoma vienu efektyviausių vaistų nuo visų ligų. Tepalai turi būti kokybiški. Tik tada jų tarnavimo laikas pailgėja, jie neleidžia susidėvėti tam tikroms dalims. Automobilių vairuotojai neturėtų taupyti alyvos sąskaita.

Kokią pirkti? Rekomenduojama gerą ir žinomo gamintojo, pavyzdžiui japonišką ENEOS. Nebūtinai ji tinka į japoniškus automobilius, kurie labai populiarūs Lietuvoje. Šio gamintojo sintetiniai ir pusiau sintetiniai tepalai tinka visų markių automobiliams.

Bet kuriuo atveju tepalai turi būti kokybiški. Aišku, jų kaina tada didesnė, bet visi automobilių savininkai puikiai yra išmokę elementariausią pamoką – pigus daiktas tarnauja trumpai ir vėliau pridaro rūpesčių. Geriau jau iš karto naudoti kokybišką chemiją, o ne vargti su „užkaltu“ varikliu.

Tepalai ir alyva turėtų būti pritaikyta pagal automobilį. Prieš pasikeisdami juos, pasiteiraukite autoservise, kokią alyvą rekomenduoja meistrai. Jei patys perkate alyvą internetu, jiems iš karto pasakykite, kad pirksite ENEOS. Gal jie rekomenduos konkretų modelį, nes neabejotinai visi meistrai žino šią alyvą.

Patys keičiate tepalus? Laikas išbandyti ENEOS tepalus. Jei patiks, įsigysite juos ir kitą kartą. Tepalai realiai keičiami kartą per metus, tai šis pirkinys nėra tas, kurį verta laikyti sandėlyje.

Patiko (0)

Rodyk draugams