Kompiuterių meistrų specialybė kiekvienais metais po truputį keičiasi. Kodėl? Keičiasi juk ir patys kompiuteriai, jų problemos keičiasi. Akivaizdu, kad prieš 5 metus tam tikrus gedimus galėjo sutvarkyti tik kvalifikuoti meistrai, tačiau kai kuriuos dabar gali susitvarkyti bet kas. Reikia tik šiek tiek laiko, Youtube filmukų, keleto straipsnių su patarimais ir viskas – problema sutvarkyta.

Ką gi galima padaryti patiems? Kompiuterių remontas nėra jau toks sudėtingas, kaip gali atrodyti.

Windows perinstaliavimas

Per pastaruosius 10 metų Windows operacinė sistema taip buvo patobulinta, kad jai instaliuoti nebereikia nei diskų su kodais, nei meistrų. Tiesą pasakius, Windows 10 sistema yra visiškai nemokama. Už ją mokėti nereikia nieko. Beje, instaliuoti ją gali kiekvienas, nes nieko daryti nereikia tik kantriai laukti ir kelis kartus paspausti „Next“ mygtuką nelendant į išplėstinius nustatymus. Visa kita operacinė padaro pati. Nebereikia nešti meistrui, jei norite savo kompiuterį perinstaliuoti ir įsidiegti Windows 10 OS.

Panašiai viskas vyksta ir su Office365 biuro programų paketo instaliavimu. Nereikia jokių diskų. Taip pat nebereikia sukti galvos, iš kur juos gauti. Viskas parduodama tiesiai per Microsoft svetainę. Aišku, reikės kreditinės kortelės, kad kartą per metus būtų nuskaičiuota ta sumą, už kurią perkate.

Taip pradingsta ir rūpestis dėl produkto legalumo. Ypač tai aktualu darbo kompiuteriams.

SSD disko pridėjimas

Stacionarus kompiuteris gali turėti keletą diskų. Dabar populiaru turėti juos du. Vienas diskas – SSD, o kitas – HDD. Kas tai yra? SSD diskas yra kiek mažesnės talpos, bet labai sparčiai veikiantis diskas, kurio viduje nėra magnetinio duomenų kaupiklio. HDD yra talpus diskas su magnetiniu duomenų kaupikliu. Kodėl jie turėtų būti du? Iš SSD disko programos paleidžiamos kelis kartus greičiau. Jos sparčiau veikia, todėl net senas kompiuteris nestringa. Tuo tarpu HDD diskas yra puiki vieta duomenų kaupimui – nuotraukoms, filmams, muzikai, darbams ir t.t., kurie nėra naudojami po keletą kartų kas dieną. Tokiu būdu kompiuteris veikia optimaliai ir efektyviai.

Dabar kiekvienas gali pridėti SSD diską. Reikia atsisukti dėžutę ir įkišti SSD diską į specialią vietą diskams, bei prijungti jungtį. Toliau specialus vedlys viską padarys už jus.

Kai kurių virusų išvalymas

Nors virusai yra labai „protingi“, kai kuriuos dabar gali išvalyti ir patys vartotojai. Aišku, reikia skaityti angliškai ir Youtube pasižiūrėti keletą vaizdo įrašų. Nepaisant to, dalis virusų sugeba gerai užsimaskuoti, tad jiems išvalyti prireikia profesionalų pagalbos.

Virusų valymas dabar yra pagrindinis meistrų rūpesnis, nors pats kompiuterio remontas labiau susijęs su „geležies“ trūkumų šalinimu.

Patiko (0)

Rodyk draugams