Atsiradus kontaktiniams lęšiams septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje mokslininkai pradėjo masiškai eksperimentuoti su vaizdo savybėmis. Netrukus buvo pastebėta, kad lęšiai nebūtinai turi būti permatomi. Taip atsirado nauja kontaktinių linzių rūšis - vakarėliams skirti kontaktiniai lęšiai.
Iš tikrųjų yra trys neskaidrių lęšių rūšys, kurios atlieka skirtingas funkcijas.

Viena iš populiariausių neskaidrių lęšių rūšių yra paryškinantys lęšiai skirti tik paryškinti natūralią akių spalvą. Jei akys yra žalsvos, užsidėjus tokius lęšius žalia spalva išryškėja. Tokie kontaktiniai lęšiai yra mėgstami mados ir šou verslo žmonių, dirbančių su savo išvaizda ir įvaizdžiu. Apskritai spalvoti lęšiai buvo kuriami būtent šou verslo žmonėms, visų pirma aktoriams, kuriems reikia filmavimo metu pakeisti akių spalvą (mėlynakių vampyrų ar vilkolakių nebūna…).

Keičiantys akių spalvą lęšiai yra dažniausiai skirti ne tik iš mėlynos padaryti rudas akis, bet ir vizualiai jas padidinti. Tokia gudrybė paprastai naudojama reklamos fotografijoje (aišku, su Fotošopu viską galima padaryti), įvairių vakarėlių filmavimo metu. Su tokiais lęšiais iš rudų akių galima greitai padaryti mėlynas, taip pat ir pridėti tam tikro rašto, kuris derintųsi prie rūbų ir makiažo.

Lęšiai vakarėliams yra specifiniai vienkartiniai kontaktiniai lęšiai, kurie yra reikalingi daugiausiai persirengimų vakarėliams - helouvynui, Kalėdoms ir kitiems kaukių baliams. Dažniausiai jie naudojami siekiant imituoti gyvūnų akis, taip pat populiarūs ir šypsenėlės formos kontaktiniai lęšiai. atrodo įspūdingai ir originaliai.

Paskutinė kontaktinių lęšių naujovė ir mada ateina iš Pietų Korėjos ir Japonijos, kur jaunimas dažnai mėgsta rengtis kaip anime ir manga filmų herojai. Tai vadinamieji apvalūs kontaktiniai lęšiai, kurių pagrindinis tikslas - akis padaryti daug didesnes ir panašias į lėlės. Lęšio plotas yra kur kas didesnis už rainelės, dėl to vizualiai padidinama akis. Tokie lęšiai gali dirginti akis, nes yra didesni už rainelę, tad dalis jų patenka ant akies obuolio. Galbūt dėl to jie populiarūs tik Azijoje, nes Europos ir Amerikos medikų asociacijos dar nepatvirtino, kad jie nekenksmingi ir galimi naudoti.

Patiko (0)

Rodyk draugams