Skirtingos šalys vilioja sava virtuve. Ne išimtis ir Lietuva. Mes didžiuojamės cepelinais, puikuojamės išskirtinės formos šakočiais. Kaimo žmonės vaišina gardžiai kvepiančiais skilandžiais, o naminė duona apskritai neprilygstama. Maistas skatina vykti ir į kitas šalis, pavyzdžiui, į Daniją. Tiesiog įdomu pabūti gurmanais ir pasimėgauti kuo nors neįprastu.

Jūra džiaugiamės ne tik mes, bet ir danai. Iškart kyla asociacijos ir su kitais vandens telkiniais bei, kas be ko, su žuvimis. Lietuvių nacionaline žuvimi išrinktas lynas. Jei patiekalai iš jo jau išragauti, verta nuvykti į Daniją ir paragauti kai ko nepaprasto iš ungurių. Jų paruošimas pats įvairiausias. Ungurius rūko, kepa, verda… Prie žuvies patiekiami seilę varvinti skatinantys pagardai. Restorane tikriausiai bus galima pasirinkti ne tik kiaušiniais bei salotomis paskanintą žuvį, bet ir ungurių paplotėlius. Taigi, žuvies mėgėjams Skandinavija turėtų būti kelionės maršrutu numeris vienas.

Danijoje paragausite ne tik žuvies patiekalų. Kad ir kaip keistai skambėtų, ši šalis garsėja sumuštiniais. Atrodo, kas čia neįprasto paimti duonos riekę, užtepti sviesto ir uždėti dešros gabalėlį. Visgi taip manydami smarkiai klystume. Daniškas sumuštinis – ne koks nupiepęs kąsnis. Paragaukime keptų sumuštinių su citrina, grybais, krapais… Nepamirštama ir žuvis. Pageidausite sumuštinio su ungurio gabalėliais? O gal mieliau rinksitės lašišą? Daniškas sumuštinis – ne tik duona su sviestu. Tai, žinoma, pagrindas, tačiau priderinus kitus ingredientus gaunamas pirštus apsilaižyti verčiantis rezultatas. Kalbant filosofiškai, sumuštinio samprata mūsų galvoje pasikeičia, šis patiekalas ima konkuruoti su tais, kurie iki šiol atrodė gerokai „viršesni“.

Kaip matome, be žuvies neapsieinama. Ji tampa ir pagrindiniu patiekalu, ir sumuštinių sudėtimi. Žuvis – itin populiarus produktas ir virtuvės „svečias“. Mėgstamas ne tik ungurys ar lašiša. Nenustebsite ant stalo radę menkės patiekalų. Sakoma, kad joks lietuviškas balius neapsieina be silkės. Vykstant į Daniją taip pat derėtų žinoti, kad silkės čia rasite. Virtuvė, žuvis ir Danija – trys žodžiai, kurių sąsajos itin glaudžios. Keliaujant tuo įsitikinama.

Žinoma, danai valgo ir daržoves, pavyzdžiui, kopūstus su bulvėmis. (Tiesa, neretai nesutinkama, ar bulvė yra vaisius, ar daržovė.) Ši tauta taip pat verda sriubas, mėgaujasi sūriu. Kaip išskirtinį bruožą reikėtų paminėti banginienos valgymą. Vien tai vilioja aplankyti šią Skandinavijos šalį, mat banginio mėsa skamba egzotiškai. O ar skani, neparagavęs neįsitikinsi…

Keliauti į Daniją tikrai skatina šios šalies virtuvė. Ji verta jūrinės virtuvės vardo, kadangi žuvies patiekalai populiarūs. Tačiau kulinarai, ant stalo patiekę įvairiapusiškus patiekalus, įrodo maistinį spalvingumą. Belieka rasti transportą ir vykti atostogų. O tada jau renkamasi, ar pradėti nuo banginio mėsos, ar krimsti tikrą danišką sumuštinį, ar pirmiausia paskanauti ungurio.

Patiko (0)

Rodyk draugams