Klientus, užsukusius apsipirkti į maisto prekių parduotuvę ar norinčius praleisti jaukią naktį viešbutyje, pasitinka ne tik besišypsantis, visada padėti nusiteikęs aptarnaujantis personalas, bet ir…POS sistemos.  Su kuo ši „valgoma“ bei kuo yra pranašesnė už įprastą kompiuterį?

POS sistemos, kuri neretai vadinama tiesiog kasos sistema, yra būtina vietose, kuriose atliekamas atsiskaitymas grynaisiais ar banko kortelėmis (parduotuvės, viešbučiai, restoranai ir panašiai). Paprastai kalbant, tai yra kompiuteris (stacionarus, nešiojamas, planšetė), fiskalinis blokas, aparatas kasos kvitų spausdinimui, banko kortelių bei brūkšninių kodų skaitytuvas, ekranas, svarstyklės ir kiti komponentai, priklausantys nuo verslo objekto specifikos. Be minėtos techninės įrangos, POS sistema neįsivaizduojama be programinės įrangos, kuri taip pat yra pritaikyta prie įstaigos veiklos ypatybių. Štai prekybos centruose naudojama POS sistema, be pagrindinės pirkimo-pardavimo operacijos, siūlo galimybę pasinaudoti nuolaidų ir lojalumo kortelėmis, gauti reklaminius pasiūlymus ir kita. Restoranuose ši ne tik atspausdina sąskaitą už vakarienę, bet ir perduoda padavėjo užsakymą virtuvės darbuotojams, leidžia gauti nuolaidą pasinaudojus lojalumo kortelę ir panašiai, o viešbutyje (be kitų funkcijų) – sujungti sąskaitas už restorano ir nakvynės paslaugas į vieną.

Klausimas, kuo POS sistemos skiriasi nuo paprasto kompiuterio, dažnai kyla ne tik eiliniam klientui, bet ir verslininkui, kuriam aktualus šios įrangos poreikis. Bendrovės, užsiimančios POS sistemos gamyba ir montavimu, gali įvardinti mažiausiai 3 priežastis, dėl kurios kompiuteris paslaugų ir prekių pardavimo įstaigose negali atstoti POS sistemos.

Pritaikymas prie konkrečiai atliekamos veiklos specifikos. POS sistemose yra integruoti specialūs komponentai, skirti konkrečios funkcijos atlikimui. Tai gerokai pagreitina aptarnavimo procesą.

Patikimas veikimas esant ekstremalioms darbo sąlygoms. Gaminant POS sistemą, iš anksto pagalvojama, jog šios gali būti įdarbintos 24 valandoms per dieną ir 7 dienoms per savaitę ir, svarbiausia, net esant kenksmingoms darbo sąlygoms (drėgmė, vibracija, dulkės, temperatūrų kaita ir panašiai). Jei eilinis kompiuteris netruktų „užlinkti“, tai POS sistemos dirbs lyg niekur nieko.

Kainos atsiperkamumas. Iš pirmo žvilgsnio gali būti atrodyti, jog kompiuteris yra kur kas pigesnis variantas nei POS sistemos įsigijimas. Tačiau „plika“ kaina neturėtų apgauti. POS sistemos patrauklumas kainos atžvilgiu išryškėja įvertinus šios tarnavimo ilgaamžiškumą, suvartojamos energijos sąnaudas, eksploatacijos išlaidos bei kitus komponentus.

Patiko (0)

Rodyk draugams