Sparčiai populiarėjant privatiems mediniams namams (rastiniams ir karkasiniams), didėja ir poreikis tinkamai apsaugoti savo namų fasadus nuo lietuviško oro. 6 mėnesius per metu Lietuvoje drėgmė yra daugiau nei 60%, todėl būtinos itin patikimos ir ilgaamžės statybos priemonės. Tokios yra medinės lauko dailylentės iš šiaurinės pušies ir eglės.

Pušis ar eglė?

Lauko dailylentės Lietuvoje gaminamos iš eglės. Spygliuočių mediena nėra labai tinkama kurui (tam naudojami lapuočiai - beržai, drebulės, uosiai, nes yra kaitresni), tačiau jai atsiranda ir kitų panaudojimo būdų. Eglė yra atsparesnė drėgmei, nei pušis, nes auga drėgnose miško vietose. Lietuviška pušis turi būti specialiai paruošta ir apdirbta, kad būtų pakankamai ilgaamžiška. Lietuviška pušis dailylentėms naudojama rečiau, tačiau šiaurinės pušys puikiai tinka, nes yra atsparios dar didesniems šalčiams ir drėgmei, nei Lietuvoje augantys medžiai. Ši rūšis importuojama iš Skandinavijos.

Kadangi Lietuvoje eglynų yra daug, šios produkcijos per metus taip pat pagaminama pakankamai, kad būtų patenkinti ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių poreikiai. Taip pat dalis medienos eksportuojama.

Obliuotos ar šiurkščiu paviršiumi?

Lauko dailylentės yra paprastai dviejų rūšių - natūralios šiurkščiu paviršiumi ir nuobliuotos. Paviršių reiktų rinktis pagal tai, kokie apdirbimo metodai dailylenčių laukia. Fasadui paprastai naudojamos šiurkščios dailylentės, nes jos paprastai yra dažomos. Kaip žinote, dažai ant šiurkštaus paviršiaus laikosi kur kas geriau, o į medieną įsigeria stipriau, todėl yra ilgaamžiškesnės. Obliuotos lauko dailylentės paprastai yra naudojamos dekorui, paliekant jų natūralią spalvą. Aišku, naudojami impregnantai, kad mediena būtų atspari drėgmei ir ilgaamžiška.

Lauko dailylentės yra pjaunamos iš šerdinės medienos, kad būtų išlaikomas kietumas ir tvirtumas. Taip pat pjaunant mažėja galimybės, kad šakos iškris ir atsiras skylutės. Tokiu atveju dailylentės dažnai yra laikomos nekokybiškos, nes jų užtaisyti visiškai sandariai neina.

Dailylentės kaina skaičiuojama už kvadratinį metrą. Priklausomai nuo raštų kvadratinis metras kainuoja 25-30 litų. Neseniai dailylentėmis pradėta prekiauti ir internetu. Taip galima sutaupyti dar daugiau, taip pat nusipirkti dailylentes neišeinant iš namų. Tai nėra ta prekė, kurią reikia paliesti ir pakilnoti prieš perkant, todėl prekyba internetu yra patogus būdas pirkti.

Patiko (0)

Rodyk draugams