Vis daugiau lietuvių naudojasi oro transporto paslaugomis dėl emigracijos. Tam ypač patrauklios pigių skrydžių bendrovės, kuriose lektuvu bilietai, rezervuojant juos iš anksto, pakankamai pigūs. Užsienyje dirbantys tautiečiai dažnai grįžta namo ir keliauja atgal į užsienį. Populiariausios šalys: Didžioji Britanija, Vokietija, Norvegija, Ispanija.

Kodėl šiuo metu taip sparčiai auga emigracijos mąstai? Kokią įtaką tam turi tiesioginiai lėktuvų reisai iš Vilniaus oro uosto bei pigūs lėktuvų bilietai? Išvykstant į svečią šalį, kur nieko nepažįsti ir nežinai, kiekvienas susimąstome ar tikrai kelionė neišvengiama, o gal galima susidariusias problemas išspręsti gimtojoje šalyje, nesukeliant sau papildomo streso. Atsiradus tiesioginiams lėktuvų reisams į Didžiąją Britaniją, Norvegiją, Ispaniją kelionės tapo paprastesnės, emigruoti išdrįso daugiau žmonių. Tikriausiai pigių skrydžių bendrovės tokius reisus sudarė puikiai suvokdamos emigruojančiųjų iš Lietuvos judėjimo kryptis. Nedidelės kainos taip pat pastūmėjo išvykti tuos, kurių kišenėse jau visiškai švilpauja vėjai, ir didelė bilieto kaina gasdina. O kas jeigu nepasiseks? Dabar į tai žiūrima daug lengvabūdiškiau.

Nebegasdina lietuvių ir apribojimas rankiniam bagažui. Nors į dešimt kilogramų vargiai pavyks sutalpinti šiltus drabužius šaltajam sezonui, nuvykus dažniausiai drabužių galima įsigyti net pigiau nei Lietuvoje.

Viskas turi dvi puses, tad ir šiuo atveju galima įžvelgti ir teigiamą ir neigiamą emigracijos aspektą. Didėjant emigracijos mąstams - mažėja gyventojų Lietuvoje. Mažėja darbingo amžiaus žmonių, o tuo pačiu ir surenkamų mokesčių bei išleidžiamų pinigų kiekis. Žiūrint iš teigiamos pusės, emigravę tautiečiai siunčia uždirbtus pinigus Lietuvoje likusiems artimiesiams, giminaičiams, pagerindami jų finansinę padėtį, perkamąją galią. Grįžę atostogų į tėvynę dažnai įsigyja nekilnojamojo turto už svetur uždirbtas pajamas, o tai nors šiek tiek atgaivina nusistovėjusią nekilnojamojo turto rinką. Pigūs lėktuvo bilietai atvėrė kelią ir dažnesniam emigrantų parvykimui namo aplankyti artimųjų, draugų, palaikyti giliasnius ryšius su gimtąja šalimi. Tai galbūt paskatins išvykusiuosius po kurio laiko grįžti gyventi atgal į Lietuvą, nes nebus prarasti ryšiai su artimaisiais, draugais.

Pigūs lėktuvų bilietai padeda lietuviams be didesnių rūpesčių emigruoti į jau pamėgtas šalis kartu suteikiant ir galimybę dažniau lankytis gimtinėje.

Patiko (0)

Rodyk draugams