Palma - tai miestas, įsikūręs Maljorkos saloje. Pati Maljorka yra Viduržemio jūros sala, priklausanti Ispanijai. Palmos miestas patrauklus dėl čia esančių gražių kurortų, išvystyto turizmo, architektūros. Šį Viduržemio jūros regiono miestą pamėgo viso pasaulio turistai - kasmet jų atvyksta apie 20 milijonų. Į Maljorką galima nuskristi ir iš Kauno, nes būtent šiuo maršrutu organizuojami pigūs skrydžiai: lėktuvų bilietai į Palmą kainuoja vos nuo 489 Lt į abi puses vienam asmeniui. Turistai gali pasirinkti viešnagės trukmę ir Palmoje apsistoti 3, 4, 7, 10 ar daugiau parų.

Maljorka vilioja ne tik fantastiškais paplūdimiais, įlankėlėmis, bet ir sausu bei karštu klimatu. Be to, palei visą pakrantę nusidriekę Serra de Tramuntana kalnai. Palmos lankytojus pasitinka kosmopolitiškas ir ispanišku gyvenimo būdu alsuojantis miestas. Čia viskas šalia: miesto centre galima rasti ir šiuolaikišku bulvarų, prekybos centrų, ir senovinio miesto liekanų, skersgatvių ir net labirintų. Tai istorinis miestas, kuris pasižymi gyvybingumu ir naktiniu gyvenimu.

Palma: ką šiame mieste aplankyti?

Po to, kai lėktuvų bilietai į Palmą jau kišenėje, galima pasvarstyti, ką pamatyti šiame išskirtiniame mieste. Pirmasis objektas, kurį tiesiog būtina aplankyti - tai gotikinio stiliaus Palmos katedra. Maždaug 44 metrų aukščio ir 7000 kvadratinių metrų dydžio įspūdingas statinys sudarytas iš 3-jų fasadų, o kiekvienas jų turi atskirus įėjimus. Tiesiog pritrenkiamai bažnyčia atrodo naktį, kai ją apšviečia žibintai. Turistus vilioja ir Soller geležinkelio linija, nutiesta 1912 metais. Nors maršruto ilgis - kiek daugiau nei 27 km, važiuojant matoma įspūdinga kalnų grandinė, pravažiuojama 13 viadukų, tunelių ir tiltų.

Į lankytinų įspūdingiausių vietų sąrašą Palmoje įtraukta ir Belverio pilis. Kadaise tai buvo karalių vasaros rezidencija ir drauge kalėjimas. Išskirtinė, apvalios formos pilis - viena iš vos kelių tokio tipo pilių Europoje atstovių. Pilyje įkurtas Maljorkos istorinis muziejus, o, užlipus į apžvalgos aikštelę, atsiveria nepaprastas Palmos įlankos kraštovaizdis. Besidomintiems SPA procedūromis ir švaros ritualais patiks viešnagė į abarų pirtis, manoma, pastatytas X-XII amžiuje. Apsilankius Palmoje, būtina pavaikščioti ir Borno pasažu - tai bene gražiausia šio miesto gatvė, kuri turistus vilioja kavinių, restoranų ir parduotuvių gausa.

Patiko (0)

Rodyk draugams