Kaip žinia, miegas žmogui yra nepaprastai svarbus. Paskaičiuota, kad mes miegame vieną trečdalį viso savo gyvenimo. Tad ir mūsų lovos – ne šiaip sau baldai, o tokie baldai, kuriuos rinktis turime ypač kruopščiai ir atsakingai, negailėdami nei savo laiko, nei per daug taupydami lėšas.

Lovos gali būti stacionarios arba sulankstomos, kitaip sakant, sofos lovos. Idealiausiu atveju tobulam poilsiui turėtume įsigyti stacionarią ir pakankamai plačią lovą su tinkamu bei kokybišku čiužiniu. Rinkdamiesi lovą, pirmiausia, žiūrėkite, kad jos išmatavimai tiktų pagal jūsų miegamojo kambario dydį. O tada svarbiausias dalykas – išsirinkti tinkamą čiužinį, tokį, kuris užtikrins, kad, jums miegant, stuburo padėtis bus taisyklinga. Čiužiniai būna skirtingų dydžių, aukščių, kietumo, taip pat skiriasi jų sudėtis – galite rinktis čiužinius su spyruoklėmis ar be jų, užpildytus natūraliu lateksu, kokosų plaušu, ypač populiarūs dirbtinio latekso, porolono, putų poliuretano čiužiniai.

Kadangi lovas, kaip ir visus baldus, tenka derinti pagal savo būsto plotą, o standartiniai butai nėra labai erdvūs, todėl pas mus labai populiarios sulankstomos sofos lovos, nes, iškilus reikalui, jas galime paversti miegojimo vieta. Jeigu nusprendėte pirkti sofą lovą, jums reikės derinti jos dizainą bei spalvas. Tačiau vienas svarbiausių kriterijų, perkant sofą, yra jos transformavimo mechanizmas. Populiariausi yra euroknygos ir akordeono mechanizmai. Tokios sofos lengvai išskleidžiamos, o jų miegojimo vietos būna lygios. Renkantis sofą, dar baldų salone patartina ją išskleisti ir sudėti atgal, netgi ją išbandyti, tai yra atsigulti bei pabandyti pajusti, ar jums patogu ir gera ilsėtis ant jos.

Pirkdami lovą arba sofą, atkreipkite dėmesį, kad erdviuose baldų salonuose, kur pristatyta daugybė baldų, dažnai sunku tinkamai įvertinti pasirinktų baldų dydį. Salonuose baldai gali pasirodyti mažesni, nei tada, kai pastatysite savo namuose. Todėl, prieš perkant, būtina viską labai gerai išmatuoti. Be to, jeigu sofa stovi baldų salės centre, gerai pagalvokite, kaip ji atrodys, pastatyta jūsų namuose prie sienos. Atkreipkite dėmesį į sofos nugarėlę, ar ji nebus per daug atsitraukusi nuo sienos – tai gali būti ir nepatogu, ir nelabai gražu.

Patiko (0)

Rodyk draugams