Aš jums pasakysiu: rūšiuoti ir perdirbti atliekas yra gerai. Daugelis žmogaus veikloje susidariusių atliekų gali būti perdirbamos, o iš jų vėl gaminami nauji gaminiai arba išgaunama energija. Pavyzdžiui, viena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, 26460 litrų vandens (jūsų vaikai  ir anūkai jums vėliau padėkos) ir energijos pusę metų apšildyti vidutinio dydžio namą, o perdirbus vieną aliuminio skardinę sutaupoma energijos, kurios pakaktų televizoriui veikti 3 valandas.

Vienos kenksmingiausių atliekų yra būtent įvairūs metalo gaminiai. Tai eksploatavimui netinkami automobiliai, juodieji ir spalvotieji metalai, galvaniniai elementai, elektros ir elektroninės įrangos dalys. Kadangi šios atliekos yra pavojingos aplinkai ir žmonių sveikatai, metalo laužo supirkimas, perdirbimas ir utilizavimas yra labai svarbus. Taigi, jei jūsų automobilis ėmė spyriotis ir joks meistras nesugeba išvaryti ožių, nepalikite jo rūdyti pakelėje ar kieme, o priduokite atliekų supirkėjams - kad ir įmonei „Jungalas“, esančiai Kaune. Įmonė turi 1600 m2 gamybines patalpas, 3000 m2 gamybinę aikštelę su geležinkelio atšaka ir pilną techninę bazę - automobilius su hidrauliniu manipuliatoriumi, automobilines ir vagonines svarstykles, savaeigį hidraulinį greiferį, metalo laužo ir atliekų pjaustymo aparatūrą, ožinį kraną,  elektromagnetą - tad gali pasiūlyti šias paslaugas:

  • Juodojo metalo laužo supirkimas;
  • Svėrimas elektroninėmis, sertifikuotomis, metrologinę patikrą turinčiomis automobilinėmis ir geležinkelinėmis svarstyklėmis;
  • Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių priėmimas ir sunaikinimas, utilizavimo pažymėjimo išdavimas;
  • Metalo laužo perdirbimas: pjaustymas, rūšiavimas;
  • Metalo laužo realizacija: pakrovimas, išsiuntimas;
  • Aikštelės su pakrovimo mechanizmais ir geležinkelio atšaka nuoma, krovos paslaugas.

Kadangi metalo atliekos yra vienos kenksmingiausių atliekų, metalo laužo supirkimas ir perdirbimas yra reguliuojamas aplinkosauginiais įstatymais ir prižiūrimas kontroliuojančių organizacijų. „Jungalas” turi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą užsiimti tokių atliekų supirkimu ir perdirbimu. Taršos integruota prevencija ir kontrolė (TIPK) užtikrina, kad įmonių veikla darytų kuo mažesnę žalą visai aplinkai, o ne atskiroms jos dalims. Įmonė taip pat priklauso Antrinio Perdirbimo Įmonių Asociacijai.

Metalo laužas yra geriausiai tvarkomas ir didžiausią ekonominę vertę turintis antrinių žaliavų šaltinis. Metalus galima išlydyti ir vėl panaudoti. Iš pakartotinai naudojamos žaliavos gaminami metalo gaminiai, priklausomai nuo gaminio sutaupo 60-90 % energijos. Daugelyje metalo laužo atliekų yra aplinkai ir sveikatai pavojingų medžiagų: gyvsidabrio, švino, kadmio, arseno, įvairių cheminių junginių ir t.t. Namuose perdirbinėti šias atliekas yra pavojinga. Tik sertifikuotos įmonės gali išgauti jose esančias antrines metalo žaliavas, kurias galima perdirbti: juoduosius metalus, spalvotuosius metalus. Taigi, visas metalo atliekas būtina atiduoti į supirkimo punktus. Kiekviena išmesta nepanaudota medžiaga yra ne tik neekonomiškas gerų daiktų švaistymas, bet ir teršia aplinką bei gali pakenkti žmonių sveikatai.

Patiko (0)

Rodyk draugams