Jau ne pirmi metai, kaip netyla diskusijos dėl gyvenamosios vietos Lietuvos sostinėje. Kas geriau: nauji butai Vilniuje ar butai senos statybos namuose? Vieni teigia, jog senuose butuose gyventi beveik grėsmė gyvybei, o kiti, kad naujuose butuose ne ką geriau nei kartoninėje dėžėje, nes sienos tarsi tik dėl akių. Tiems, kurie dar neturi savo griežtos nuomonės, iškyla didelė dilema prieš norint įsigyti naują gyvenamąją vietą. Prieš žengiant šį svarbų žingsnį, patariama išsiaiškinti abiejų variantų gerąsias ir blogąsas puses.

Senos sienos – tvirtos sienos

Yra nuomonė, kad senos statybos namai yra pastatyti kokybiškiau, jų sienos ir pamatai tvirti ir stori. Tai garantuoja, kad namas nesubyrės po kelių metų. Matome, kaip dar sovietiniais laikais statyti daugiabučiai atlaiko visas negandas ir net neketina pasiduoti nei šalčiams nei vėjams. Dažnai naujakuriai baiminasi, kad naujos statybos namai nėra tokie patvarūs, jie statomi nežiūrint į tolimą ateitį, nesuteikia tinkamos garso izoliacijos. Nors šis teiginys dažniau turėtų būti traktuojamas kaip gandas, o ne faktas. Visgi nemažai gyventojų teigia, kad būtent nauji butai Vilniuje geriau sulaiko garsą nei seni. Čia nesigirdi nei kaimynų žiūrimų laidų, nei lifto ar kitų pašalinių garsų.

Kiekvienam savo erdvė

Kita opi problema šiandien ieškant gyvenamojo būsto šalies sostinėje – kiemas. Pasirinkusiems gyventi bute arba neturintiems galimybės gyventi nuosavame name, vis tiek norisi kažkokios savo erdvės kieme, savo kampelio su suoliuku ar vieta vaikams pažaisti. Ir čia susiduriame su viena skaudžia žinia – naujos statybos namai sostinėje tiesiog klijuojami vienas šalia kito: mažyčiai praėjimai, siauručiai kiemai su stovėjimo aikštelėmis vos keliems automobiliams visai nekuria savos erdvės įspūdžio, nesuteikia jaukumo jausmo. Dažnai žmonės skundžiasi slegiančiais vaizdais per langą – kito daugiabučio sienomis. Normalu, kad gyvenant didmiestyje po darbo norisi pabėgti iš aukštų pastatų apsupties į savo jaukius namus pro kurių langus norėtųsi matyti bent vieną medį.

Moderni visuomenė – modernūs namai

Visgi nauji butai Vilniuje turi ir nemažai privalumų. Vienas pagrindinių – modernumas. Šiuolaikiniai namai statomi su moderniais liftais, rakinamomis laiptinėmis, visur viskas modernizuota, dažnai galima tikėtis ir požeminės stovėjimo aikštelės. Taip pat žavi nestandartiniai butų išplanavimai kur galite leisti pasireikšti savo fantazijai ir susikurti naujas neįprastai jaukias namų erdves. Kitas svarbus pranašumas – šildymo kainos. Jau niekam ne paslaptis, kad naujos statybos namuose dažnai šildymo išlaidos būna gerokai mažesnės arba reguliuojamos pačių gyventojų. Kas mūsų šalyje yra tikrai svarbu ir aktualu kiekvienam.

Patiko (0)

Rodyk draugams