Jei kas nors netenkina lūkesčių, pasitelkiamas apibūdinimas „kompromisinis variantas”. Kai tema pasisuka dantų gydymo pusėn, kompromisiškumo paprasčiausiai nebegali būti. Gydytojas tikrai nepaklaus: Ar taisyti šimtu procentų kokybiškai, ar pakaks ir penkiasdešimčia? Kad kokybė visapusiškai svarbi, gali patvirtinti ir Odonteja.lt specialistai.

Odontologija vienaip ar kitaip yra apipinta mitais. Pavyzdžiui, kartais teigiama, kad apsilankymas pas gydytoją neturi ar negali būti malonus. Tarytum kabinete karaliautų milžiniškas grąžtas ir kraugeriškai išsišiepęs gydytojas… Anaiptol! Štai ir citata iš „Odontėjos” interneto svetainės: „Odontėjos” specialistai siekia pakeisti Jūsų nuomonę ir parodyti, kad dantų gydymas būna ne tik kokybiškas, bet dar ir malonus bei atpalaiduojantis. Ir iš tiesų - gal jau kur nors girdėjote, bet šį posakį neprošal pakartoti: dabar ne sovietmetis. O būtent apie sovietmečio dantų taisymą sklando įvairiausių istorijų.

Dabar XXI-asis amžius. Ir kai kalbama apie odontologiją, kone sinonimu tampa pažanga. Nes dantų gydymo technologijos iš tikro labai pažangios. Apsilankius klinikoje formuojasi bent kelios mintys:

1. Mandagus bendravimas, be jokio žiūrėjimo į pacientą „iš aukšto”, be nekantraus raginimo ar pan.

2. Švari, estetiška aplinka. Nei laukiamasis, nei kabinetas neprimena šiukšlyno. Sutikite, tokia ir turi būti odontologija - tvarkinga.

3. Kartais net nustembama, kaip greitai iš būsenos „skauda dantį” pereinama prie „dantis sveikas”. Kitaip tariant, yra procedūrų, kurios tikrai atliekamos gana sparčiai (žinoma, visų pirma - kruopštumas).

4. Jei gydymas ilgesnis ir sudarytas iš kelių vizitų, nustembama dėl kito dalyko: kaip sklandžiai viskas planuojama. Kadangi procedūros skiriasi sudėtingumu ir laiko trukme, tenka atidžiai sudėlioti laiką. Jei procedūrai, kuriai reikia bent 40 minučių, būtų skiriama vos 30… tuomet kiltų chaosas.

Jeigu reikėtų vienu sakiniu apibūdinti, koks gi tas plombavimas, koks gi tas implantavimas, kokia gi ta apžiūra, sakinys veikiausiai skambėtų taip: KOKYBIŠKAI TEIKIAMOS DANTŲ GYDYTOJŲ PASLAUGOS. Įtikinėti nereikia - kokybė čia ne trečioje ir ne antroje vietoje. Lengva suprasti ir be užuominų - ji pirmoje vietoje. Panašiai šnekėtina ir apie kitų sričių paslaugas, tačiau medicininiai dalykai tiesiogiai susiję su sveikata, o ši yra brangiausias turtas. Tai ne vien posakis, bet ir realybė. Tad ir kompetentingumas čia ne tik pageidautinas, bet ir būtinas.

Dantų gydymas negali būti abejotinas. Tai sritis, kurioje svarbus profesionalumas, kruopštumas. Čia svarbi patirtis, įtakos tikrai turi ir veiksminga šiuolaikinė įranga. Specialistai, pasitelkdami patirtį, kompetenciją ir modernias priemones, ne tik išgydo dantis, bet ir sukuria stebuklą. Net tada, kai situacija atrodo prastoka, gerai apgalvojus ir sudarius planą įmanomas puikus rezultatas. Pavyzdžiui, pacientas nerimauja, kad trūksta keturių dantų, o specialistas ne tik nuramina, bet ir pateikia galimybes, kaip dantis atkurti.

Patiko (0)

Rodyk draugams