Papildomų preparatų vartojimas sporto metu neretai gali sulaukti prieštaringų nuomonių. Vieni mano, jog subalansuotos mitybos tam pakanka, kiti pateikia iš piršto laužtus faktus, jog papildai sportui yra kenksmingi. Kad ir kaip bebūtų, kokybiški ir natūralūs papildai organizmui žalos tikrai nedaro, o priešingai – suteikia visas reikiamas medžiagas, kad sportuojantis žmogus gautų tiek energijos ir baltymų, kiek jam reikia.

Sportuojančio žmogaus organizmas reikalauja kur kas daugiau maisto medžiagų. Jų reikia ne tik energijos atstatymui, bet ir raumenų, ir masės auginimui. Būtent todėl svarbu turėti subalansuotą mitybą, kurioje itin didelę svarbą turėtų baltymai, angliavandeniai, įvairūs vitaminai ir mineralai. Kuo daugiau įvairesnio maisto, tuo daugiau skirtingų medžiagų gauna ir įsisavina organizmas. Tenka pripažinti, jog mitybos įvairovę neretai užtikrinti yra sunku. Sunku vien subalansuotos mitybos pagalba gauti visas sportuojančiam organizmui būtinas maistingąsias medžiagas.

Net ir puikiai subalansuota mityba negali užtikrinti tinkamo visų vitaminų, mineralų, angliavandenių ir baltymų kiekio sportuojančiam asmeniui. Būtent todėl papildai sportui yra tokie svarbūs ir reikšmingi. Tai puikus ir patikimas būdas aprūpinti organizmą trūktamom maisto medžiagom, tačiau nereikia piktnaudžiauti šia priemone – ji jokiu būdu negali atstoti ar pakeisti esamos mitybos. Tik tinkamai suderinti papildai kartu su mitybos planu gali geriausiai pasitarnauti norimiems rezultatams pasiekti.

Nederėtų pamiršti, jog papildai sportuojantiems asmenims yra labai skirtingi. Tai reiškia, jog nėra tokio papildų rinkinio, kuris vienodai gerai pasitarnautų visiems sportininkams. Baltymai su angliavandeniais ir vitaminais atlieka labai svarbų vaidmenį žmogaus mityboje, todėl šių papildų kiekis turėtų būti suderintas su kiekvieno sportininko fiziniu krūviu, jo mase ir mityba. Tai, kas tinka vienam asmeniui, nebūtinai tiks ir kitam, todėl papildų pasirinkimas ir jų varotojimas turėtų būti atliktas atsakingai.

Kad organizmas tinkamai funkcionuotų, svarbu ne tik reguliariai sportuoti, bet ir tinkamai maitintis. Būtent todėl vien subalansuotos mitybos nepakanka. Kad organizmas gautų visus reikiamus mineralus ir maistingąsias medžiagas, tam būtini papildai sportui. Su jais orgnaizmas funkcionuos tinkamai, o energijos antplūdis neleis per anksti nuleisti rankų sporto salėje.

Patiko (0)

Rodyk draugams