“Visą mėnesį ieškau ir…nieko!”, - skundžiasi į nuosavo būsto paieškas pasinėręs žmogelis. “Prieš mėnesį patalpinau skelbimą ir dar niekas nepanoro net apžiūrėti…”, - viltį praranda savo butą parduoti bandantysis. Gana reali situacija iš nekilnojamojo turto rinkos: yra ieškančiųjų, yra siūlančiųjų, bet kelias iki pirkimo - pardavimo sutarties pasirašymo neretai prailgsta. Vienas iš galimų atsakymų, kodėl taip yra: kažkoks nori nusipirkti neįtikėtinai pigiai, o kitas užkelia toli nuo realybės nutolusią kainą. Pateiksime dar keletą naudingų patarimų abiems pusėms. Tegul parduodami butai ilgai neužsistovi, o svetingai sutinka naujakurius!

Jei parduodi…

Apie parduodamą objektą skleisti informaciją reikėtų kiek įmanoma įvairesniais kanalais: internetiniai skelbimų portalai, su šia tematika susiję internetiniai forumai, draugai bei kolegos. Nepamirškime ir daugelio šiandien atgyvena laikomų skelbimų laikraštyje - investicija nėra didelė, tačiau galinti atnešti laukiamą rezultatą.
Visuomenėje nekilnojamojo turto brokeriai neretai tapatinami su pelno siekiančiais lupikautojais. Taip, užsidirbti jie nori, tačiau tai dažniausiai yra tam tikras procentas už parduotą turtą gautos sumos. Nesėkmės atveju jums mokėti nereikia. Išsirinkus patyrusį specialistą reikalai gali akimirksniu pajudėti iš mirties taško.

Parduodamą objektą savininkas turėtų pateikti kiek įmanoma estetiškiau - tiek nuotraukose, tiek ir apsilankius potencialiam pirkėjui. Tai jokiu būdu nereiškia perdėtų pagyrų ar defektų slėpimo: elementari švara ir tvarka, jei reikia - minimalus, daug nekainuojantis kosmetinis remontas. Atrodo smulkmenos, bet būtent pastarosios gali daug nulemti.

Būtina morališkai susitaikyti su mintimi, jog butas, kuriame buvo praleista daug gražių akimirkų, tau greitu metu nebepriklausys. Tai itin svarbu bendraujant su apsižiūrėti atėjusiu asmeniu. Šeimininkai, laiku nesusidoroję su sentimentalumu nuosavybei, būsimam pirkėjui gali sudaryti nejaukią atmosferą - tarsi pastarąjam daroma paslauga. Gal ir juokingi pastebėjimai, bet geriau užbėgti tam už akių.

Jei ieškai…

Svarbiausia taisyklė - konkretumas. Paieškas susiaurinti turėtų aiškiai iškelti reikalavimai (plotas, kambarių skaičius, vieta ir panašiai) būsimam pirkiniui bei realios finansinės galimybės.
Galioja ta pati taisyklė kaip ir pardavėjui: ieškoti įvairiapusės informacijos, kur parduodami butai. Nekilnojamo turto agentūros gali padėti ir šiuo atveju: pagal konkrečius reikalavimus “išsijojami” tinkamiausi variantai.

Butas - bene vienas reikšmingiausių pirkinių žmogaus gyvenime, apsirikti nenorėtų niekas. O taip, deja, neretai nutinka: iš kažkur stebuklingai atsiradusios neapmokėtos buvusio savininko sąskaitos, triukšmadariai kaimynai. Šių ir panašių nesklandumų galima išvengti - tereikia iš anksto “apsiginkluoti” sąrašu klausimų, į kuriuos ieškosite atsakymo prieš priimant galutinį sprendimą.
Parduodami butai ir iš perkančiojo, ir iš parduodančiojo reikalauja laiko bei kantrybės. Tikiuosi, jog pateikti patarimai bent šiek tiek palengvins procesą.

Patiko (0)

Rodyk draugams