Galvojate ką daryti su turimu nemažu miško plotu? Norite iš jo gauti finansinės naudos? Iš turimo miško pasipelnyti galima keliais būdais, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas jų duos vienodą naudą. Taip pat reikia turėti galvoje, kad nebūtina mišką tiesiog imti ir parduoti. Viską galima daryti kiek kitaip. Lietuvoje yra daug miško supirkėjų, kurie norėtų iš ūsų nusipirkti jūsų turimą miško plotą, bet tai nereiškia, kad kiekvienas supirkėjas siūlo adekvačias kainas.

Iš miško lengviausia pasipelnyti tuomet, kai jis yra parduodamas. Jį parduoti jūs galite su visa žeme ar tam tikram tikslui - kirtimui.

Parduodant mišką su žeme, viskas vyksta įprastai - parduodamas nekilnojamas turtas. Surašoma pirkimo - pardavimo sutartis, sutariama kaina ir viskas. Parduodate mišką pirkėjui ir jokių teisių į jį nebeturite. Tačiau, tai nėra vienintelis pardavimo būdas. Gerokai naudingiau būtų mišką parduoti kirtimui.

Parduodant mišką kirtimo tikslais, jūs parduodate teisę kirsti mišką. Paprastai kalbant, pati žemė lieka jums - jums priklauso nuosavybės teisė į miško sklypą. Tačiau, jūs parduodate leidimą kirsti mišką. Pirkėjas sumoka tam tikrą sumą, kad galėtų iškirsti tam tikrą medienos kiekį. Toks miškų pirkimas kirtimams yra ypač dažnas visame pasaulyje. Matote, kai kuriems supirkėjams reikalinga tik mediena ir tiek. Kai žemės nuosavybės teisės lieka jums, po ilgo laiko tarpo galite žemės sklypą vėl parduoti kirtimui. Aišku, po paskutinio kirtimus turės praeiti daugybę metų, kad miškas vėl ataugtų.

Jeigu norite kuo skubiau parduoti mišką, turėtumėte pasidomėti ir rinkos kainomis. Mat, kai kurie miškų savininkai dažnai nusileidžia per daug. Jie parduoda miškus už nesuvokiamai mažesnes nei rinkos kainas. Taip būna dėl to, kad retas domisi kaip atliekamas miško ploto įvertinimas. Nėra taip, kad nurodote plotą. Nurodžius plotą, bus svaru sužinoti kokį medienos kiekį potencialiai galima kirsti.

Atminkite, kad plotas yra tik vienas i faktorius miško kainai nustatyti. Jų yra daugiau. Tad, jeigu jus domina miško pardavimas, internete naudokite paieškos sistemomis ir veskite tokius terminus kaip „parduoda mišką” ar „perka mišką” ir t.t.

Patiko (0)

Rodyk draugams