Paskolos – su pinigais susijusi ir daugelį dominanti sritis. Vieni skolinasi, kiti galvoja apie tai, o treti pateikia skeptiškų argumentų. Kurie yra teisūs? Ko gero, teisingiausias kelias yra sudėti pliusus ir minusus, kuriuos pati paskola, jei būtų imama, nulemtų.

Nauji „žaislai“, prestižas, prabanga

Yra vienas atvejis, kai reikalinga ne paskola, o požiūrio keitimas. Tai noras turėti brangiausią automobilį draugų kompanijoje, galingiausią išmanųjį, įmantriausią laikrodį, garsiausių dizainerių aprangą. Tačiau puikuotis nėra ko, ypač tada, kai tas puikavimasis vyksta už skolintus pinigus.

Prestižas? O gal verčiau rinktis finansinę atsakomybę ir sklandų pinigų valdymą? Gal ir smagu atvykti į klasės susitikimą blizgančiu BMW. Gal ir malonu, kai mergina pasimatymo metu žavisi šveicarišku laikrodžiu. Arba kai vaikinas grožisi tikrų perlų vėriniu. Galbūt visai nieko pritraukti kolegų dėmesį su naujutėliu „iPhone“. Bet visa tai juk dirbtina. Paskola ne tam skirta, kad būtų iššvaistoma daiktams, perkamiems tik dėl noro pasirodyti prieš kitus.

Neskubėkite

Yra paprastas, bet labai efektyvus ir vietos šiose eilutėse vertas patarimas: neskubėkite. Jei paskola atrodo kaip idealiausias variantas, nebėkite iškart į banką. Kodėl nesurikiavus minčių? Kodėl nepasitarus su artimaisiais? Kodėl nepalaukus kitos dienos? Juk net sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis.

Aišku, vienas dalykas yra neskubėti, o kitas – pernelyg ilgai delsti. Norint įsigyti namą ar prireikus automobilio galima ilgai galvoti ir vis dvejoti. Paskolos ėmimas yra atsakingas žingsnis, bet ne toks, kuriam ruošiamasi trisdešimt metų.

Taigi, paskola savo funkcijas geriausiai atlieka, kai yra apgalvota. Pernelyg spontaniškai apsispręsti nėra gerai. Bet ir nuolatinis atidėliojimas ne į naudą. Pavyzdžiui, šeima nuomojasi ankštą butą ir ilgus metus svajoja apie didesnį būstą. Prabėga treji, penkeri, aštuoneri metai…

Imti ar neimti?

Paskola nusipelno teigiamų atsiliepimų tada, kai pinigai skirti ne kokiems nors „blizgučiams“. Naudinga tada, kai sprendimas priimamas gerai viską apsvarsčius. Pinigai dinamiški. Jie vis cirkuliuoja, bet susidomėjus paskolomis neprošal vieną kitą dieną pamąstyti, ar būtų tikslinga skolintis.

Atsakymo jums nepateiksime, bet čia išrutulioti teiginiai neblogai parodo kryptį. Imti, neimti – tik dviejų raidžių skirtumas, tačiau reikalaujantis nemenkai pasukti galvą.

Patiko (0)

Rodyk draugams