Statybų metu pastatų šiltinimas gali tapti vienu svarbiausiu darbų. Tačiau ne retai nutinka ir taip, kad žmonės linksta šiltinti pastatus jau gerokai pagyvenę ir supratę, kad sienos šilumą sulaiko per mažai. Tiems, kam rūpi pastatų šiltinimas, rūpi ir pinigų taupymas, nes apšiltinus pastatą galite sutaupyti nemažai elektros ir šilumos snaudų, taigi sutaupote ir išleidžiamų pinigų.

Visgi, šiltinant pastatus, labai svarbu žinoti kelis paprastus dalykus, susijusius su pastatų šiltinimo medžiagomis ir technikomis. Dažniausiai apie tai papasakos specialistai, kuriuos samdysite šiam darbui atlikti. Tačiau geriausia apie atliekamus darbus bent šiek tiek nusimanyti ir patiems, kad būtų lengviau orientuotis darbų eigoje ir galėtumėte kontroliuoti, ar viskas vyksta taip, kaip Jums norėtųsi. Geriausia prisiminti, kuo skiriasi skirtingų pastato vietų šiltinimas.

Stogo šiltinimas

Stogas - kiekvieno namo svarbioji dalis, tačiau per ją dažnai galima prarasti nemažai šilumos. Todėl šiltinimo darbų eigoje labai svarbu gerai apšiltinti stogą. Jis padės sutaupyti didelę dalį šilumos. Nesvarbu, ar Jūsų stogas didelis ar mažas, nesvarbu, kokio jis nuolydžio, apšiltinus jį, namuose mikroklimatas kaipmat pasikeis. Šiltinant stogą naudojami keli sluoksniai su difūzine plėvele vandens garams, taip pat šiltinimo sluoksnis. Kartais iš išorės apšiltintas stogas niekuo nesiskiria nuo įprastų namų stogų, tačiau jame yra padidintas izoliacijos sluoksnis, kuris ir užtikrina šilumos sulaikymą namuose. Šiltinant stogą izoliaciniai sluoksniai rengiami tarp gegnių.

Šlaitiniam stogui - daugiau priežiūros

Apšiltinti šlaitinį stogą dažnai reikia šiek tiek daugiau laiko ir gal labiau įgudusių profesionalų, tačiau svarbu žinoti, kad net apšiltinus šlaitinį stogą, jam reikės nemažai priežiūros. Kitaip sakant, šlaitinių stogų pastatų šiltinimas vien statybų darbais nesibaigia. Vėliau stogą reikia reguliariai vėdinti, nepraleisti vėjo ir drėgmės. Tuo turi pasirūpinti statybininkai, tinkamai atlikdami darbus.

Šiltai palėpei

Nėra nieko malonesnio kaip turėti šiltą ir jaukią palėpę. Dažniausiai kai atliekamas pastatų šiltinimas, žmonės mano, jog palėpės šiltinti nereikia, gerai, jei ji bus ir šalta. Vis viena į ją užsukama retai, tad ir didelio komforto joje nereikia. Tačiau tai netiesa. Geriausiai, kad namuose būtų šiltos visos erdvės, nes kitaip šiluma pereis iš vienos patalpos į kitą ir taip prarasite dalį šilumos tose patalpose, kur ji reikalinga ir kur sienos arba stogas buvo apšiltintas. Apšiltinant palėpes nenaudojamas izoliacinis sluoksnis tarp gegnių, tiesiog pasitelkiama hidroizoliacinė, tuomet uždengiama stogo danga, o ant perdangos įrengiamas šiltinimo sluoksnis.

Patiko (0)

Rodyk draugams