Nesvarbu, ar esate ideali namų šeimininkė, virtuvėje praleidžianti didžiąją dienos dalį ir lepinanti savo šeimą kulinariniais šedevrais, ar visiška šios srities nevykėlė, temokanti išsivirti kiaušinį - puodai (ar bent vienas) bet kuriuose namuose yra būtinas atributas. Jei kaip tik šiuo metu kuriatės naujame būste ar nusprendėte pakeisti atitarnavusių virtuvės rakandų arsenalą, šis straipsnis būtent jums. Apžvelgsime populiariausių medžiagų, iš kurių gaminami puodai, ypatybes - gal tai palengvins apsisprendimą, ką pirkti ir sugaišite mažiau laiko ieškodami priimtino varianto.

Nerūdijantis plienas

Šios rūšies puodai tarnauja ilgai: nerūdija, nesideformuoja nei nuo kaitros, nei nuo išorinių smūgių (saikingų) , pasižymi lengva priežiūra. Juose galima gaminti bet kokios rūšies maistą, nebijant, jog pasikeis pastarojo skonis ar kvapas ar į patiekalą pateks kenksmingų medžiagų. Nauji, brangesni puodai turi storesnį dugną, skirtą tolygesniam šilumos pasiskirstymui - priešingu atveju plienas yra blogas šilumos laidininkas. Įsigijus šiuos puodus, nusiteikite treniruoti rankas - pastarųjų svoris yra gana nemažas.

Geležis

Fizikines geležies savybes žinome - įkaista greitai, tačiau šiluma išlieka ilgai. Tai - šios rūšies puodų pliusas, prisidedantis prie energijos taupymo ruošiant maistą. Reikia atkreipti dėmesį, jog geležiniuose puoduose negalima gaminti rūgščių turintį maistą bei rekomenduotina atskiriems patiekalams turėti skirtingus puodus - geležis linkusi sugerti kvapus. Šiuos puodus prižiūrėti sunkiau, reikia stengtis vengti perkaitinimo.

Stiklas

Rekomenduotini tiems, kurie itin rūpinasi sveikata: nėra pavojaus, jog gaminant į maistą pateks kokia nors nepageidaujama medžiaga. Dažniausiai pastarieji yra tinkami naudoti mikrobangų krosnelėse bei orkaitėse, nerekomenduojami elektrinėms orkaitėms. Nėra atsparūs smūgiams.
Molis.
Iš molio indus žiesdavo mūsų protėviai, pamažu molinių indų mada grįžta ir vėl - turbūt girdėjote populiarų patiekalą „čenaką”, gaminamą orkaitėje, nedideliame moliniame indelyje su dangčiu. Moliniai puodai turėtų būti perkami tik pas patikimus pardavėjus, galinčius užtikrinti, jog parduodamas gaminys nėra kenksmingas sveikatai.

Aliuminis

Aliuminius puodus, kurie itin greitai įkaista, puikiai žino senosios kartos šeimininkės. Šiandien parduodami aliuminiai puodai dažniausiai yra padengti nesvylančiu sluoksniu. Tiesa, juose gamindami rūgščių turintį maistą, stipriai rizikuojame pakenkti sveikatai.

Nesvylantys puodai

Aišku, „gabi” šeimininkė puikiausiai galėtų prisvilinti maistą ir šiuose puoduose. Nesvylantys puodai gali būti pagaminti iš jau minėto aliuminio ar plieno, pastarieji tiesiog padengti specialia danga, sumažinančia svilimo riziką. Šios rūšies puodai šiandien yra labai populiarūs, tačiau sveikatos specialistai rekomenduotina atidžiau išanalizuoti, iš kokių būtent medžiagų yra gaminamas nesvylantis paviršius ir kaip pastarosios, veikiamos aukštos temperatūros, gali įtakoti mūsų sveikatą.

Taigi, sunkiausią sprendimą priėmėme - išsirinkime, iš kokios medžiagos pagaminti puodai mums yra priimtiniausi. Visi kiti klausimai - pirkti rinkinį ar atskiras dalis, kokį dizainą rinktis ir panašiai - vienas juokas. Tiesa, rekomenduotina nesusigundyti neaiškių firmų produkcija, viliojančia gerokai mažesne kaina - galite nusivilti kokybe. Šiuo atveju geriau sumokėti didesnę sumą ir įsigyti kokybišką, ilgai tarnaujantį gaminį.

Patiko (0)

Rodyk draugams